Львівський портал

Стан 17-річної мешканки Львівщини, у якої через COVID уражено 90% легень, покращується

17-річна мешканка Ходорова, у якої через коронавірусну інфекцію уражено 90% легень, одужує. Дівчина 9 днів перебувала на апараті штучної вентиляції легень та 7 днів –  на екстракорпоральній мембранній оксигенації (ЕКМО). Про це йдеться на Facebook-сторінці Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ, де лікується дівчина.

На початку березня у дівчинки піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. Тато вчасно звернувся за допомогою, але стан дитини стрімко погіршувався, тож її перевели до реанімації і підключили до ШВЛ. Легені у дівчинки були уражені на 90%. Тому медики підключили її до ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація, – ред).

«Коронавірус викликає атипову пневмонію, в результаті якої мембрани легень наповнюються рідиною, після чого настає смерть. Щоб цього не допустити, використовують EКMO або, як іще її називають, «штучну легеню». ЕКМО забирав пацієнтки кров без кисню, насичував киснем і повертав в організм дитини. Якщо ШВЛ «дихає» за пацієнта через трахею, бронхи і легені, то ЕКМО насичує кров киснем через апаратуру через вену або артерію», – розповідають у закладі.

Така «легеня» зробила своє і через 9 днів на ШВЛ і 7 днів на ЕКМО аналізи почали покращуватися. У п’ятницю, 26 березня, після всіх тестів, дівчинку зняли з ЕКМО. Наразі вона продовжує дихати на ШВЛ. Попереду у дівчинки ще фінальний етап лікування і реабілітація.

Фото: ОХМАДИТ

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-03-29 11:29:12

Back to top button