Україна і світ

США підтримують постачання німецьких бойових танків Leopard в Україну – ЗМІ

Сполучені Штати дали зрозуміти уряду Німеччини, що підтримують постачання німецьких основних бойових танків Leopard 2 в Україну.

Про це пише видання FAZ  з посиланням на джерела, які мають доступ до конфіденційної інформації з двох країн.

Зазначається, що радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван повідомив про це раднику канцлера із зовнішньої політики Єнсу Плетнера ще в жовтні.

– Салліван сказав Плетнеру телефоном, що США вітали б поставку Німеччиною Leopard 2, але це має бути зроблено з ініціативи Німеччини. Друге джерело повідомило, що Салліван дав зрозуміти Плетнеру, що було б “добре”, якщо б Німеччина поставила ці танки, – йдеться у статті.

Уряд Німеччини не спростував інформацію про сигнали Саллівана Плетнеру.

Прессекретар уряду лише заявив, що кабінет Шольца “перебуває у постійному контакті з союзниками, особливо зі США, щодо спільних зусиль щодо підтримки України”.

Канцлер Олаф Шольц неодноразово наголошував, що Німеччина діє у цьому питанні в унісон зі своїми найближчими союзниками. Проте США досі не поставили Україні жодного бойового танка західного зразка.

У виданні зазначили, що тільки із запасів виробників Rheinmetall та Krauss-Maffei Wegmann Німеччина могла б надати Україні 80 танків у найкоротші терміни.

Ще 30 одиниць використовуватимуться у центрі бойової підготовки Бундесверу для представлення танків супротивника.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-12-07 16:35:47