Україна і світ

США передадуть Україні патрульні човни Metal Shark: характеристики Defiant та Fearless

Міністерство оборони США оголосило про постачання 18 берегових та річкових човнів для України разом із високомобільними ракетними пусковими системами та іншою оборонною допомогою.

Усе це військове обладнання в рамках надійде в Україну в рамках анонсованого раніше пакету допомоги на $450 мільйонів, повідомили на сайті американської компанії Metal Shark.

У пресцентрі Metal Shark додали, що вже надали шість бойових човнів, а загалом для допомоги Україні компанія виробляє 23 човни.

Metal Shark розпочали виробництво додаткових 17 човнів для України, включаючи 14 патрульних човнів Defiant (10 човнів 38-ї моделі та чотири човни 38-ї моделі з центральною консоллю) та три човни-перехоплювачі моделі 36 Fearless.

У співробітництві з американським урядом компанія працювала над програмами зміцнення берегової оборони України ще з 2019 року, але після повномасштабної агресії Росії проти України, активізувала ці зусилля.

– Metal Shark працює з посольством США в Києві з 2019 року над розробкою стратегії, яка зараз втілюється на підтримку військових спроможностей України, тому добре знати, що наші човни прибудуть туди, де вони найбільш потрібні, – заявив віцепрезидент Metal Shark Генрі Ірізаррі.

Про тестування швидкісних човнів від компанії Metal Shark повідомлялось ще у вересні 2021 року, коли човни отримали Військово-Морським Сили ЗСУ.

Характеристики човна-перехоплювача Fearless

  • Човен Fearless 36 має три підвісних двигуни.
  • Палуба оснащена центральною консоллю.
  • Корпус човна зібраний зі сплаву алюмінію
  • При цьому довжина човна 10 метрів 97 сантиметрів.
  • Човен має чотири місця для сидіння, але фактична місткість складає куди більше.
США передадуть Україні патрульні човни Metal Shark: характеристики Defiant та Fearless / 3 фотографии

– Здібний, маневрений і швидкий, 36 Fearless руйнує хвилі і приборкує важкі моря, забезпечуючи при цьому м’який, плавний і напрочуд сухий хід для свого щасливого екіпажу. Відрізняючись високоефективною ступінчастою ходовою поверхнею корпусу, 36 Fearless зарекомендувала себе в роботі з численними американськими і закордонними правоохоронними органами, військовими і пожежними підрозділами, – йдеться в описі човна на сайті компанії.

Характеристики човна 38 Defiant

Довжина човна складає 11 метрів 58 сантиметрів.

Судно може бути налаштоване для виконання оборонних, військових, пожежно-рятувальних, аварійно-рятувальних та правоохоронних завдань.

Корпус та надбудова судна також виготовлені з високоякісного алюмінію.

США передадуть Україні патрульні човни Metal Shark: характеристики Defiant та Fearless / 3 фотографии

– Перевірена часом модель 38 Defiant від Metal Shark користується популярністю серед постійно зростаючого списку операторів, включаючи американських та іноземних військових, правоохоронні органи, пожежні департаменти, асоціації пілотів та комерційних операторів. Як і всі Metal Shark, 38 Defiant може бути налаштований за індивідуальним замовленням для розміщення широкого спектру обладнання, специфічного для різних профілів місій, – надається опис човна на сайті компанії-виробника.

Нагадаємо, оголошення про надання Україні пакету допомоги від США на суму $450 було зроблено ще 23 червня. Крім патрульних катерів, до списку входили РСЗВ HIMARS та десятки тисяч артилерійських боєприпасів.

Джерело: Metal Shark

Фото: Metal Shark

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-06-30 01:20:04

Back to top button