Львівський портал

США нададуть 225 мільйонів доларів на євроколію зі Львова до ЄС

Сполучені Штати Америки в особі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та АТ «Українська залізниця» уклали Меморандум для побудови двоколійної євроколії довжиною 75 км зі Львова до ЄС вартістю 225 мільйонів доларів, повідомляє USAID.

Нова євроколія поєднає Львів – що має стати одним із головних залізничних вузлів на заході України – з Транс’європейською транспортною мережею Євросоюзу.

«Це партнерство між «Укрзалізницею» та USAID забезпечить фінансування робіт із побудови нової ділянки загальним обсягом 225 млн. доларів – що підкреслює налаштованість США вкладати ресурси у створення альтернативних маршрутів експорту української агропродукції, а також критичну важливість інфраструктури – зокрема залізниці – для відбудови України», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, українські залізничні шляхи використовують широку колію, тоді як залізниці країн Європи мають стандартну колію меншої ширини. Це викликає необхідність у перевантаженні вагонів на прикордонних залізничних переходах. Перевантаження одного поїзда може тривати понад 5 годин, що обмежує кількість потягів, які за день можуть перетнути кордони України з європейськими країнами.

«Цей витратний за часом процес знижує ефективність перевезень зерна та іншої аграрної продукції. USAID надасть «Укрзалізниці» технічну підтримку у побудові двоколійної ділянки, яка дозволить прискорити перевезення українських вантажів до ЄС, а тим українцям, які повертаються з евакуації за межами країни – дасть змогу швидше доїхати додому», – повідомляє USAID.

Раніше Львівський портал повідомляв, що на дільниці від Мостиськ до Львова побудують євроколію шириною 1435 мм. Будівництво профінансує США.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-12-06 14:48:07

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин