Україна і світ

США можуть офіційно визнати геноцид вірмен в Османській імперії – WSJ

США можуть офіційно визнати геноцид вірмен в Османській імперії. Ймовірно, це станеться 24 квітня – у День пам’яті жертв геноциду вірмен.

За даними американських чиновників, під час суботньої промови президент Джо Байден використає слово геноцид, що може спровокувати серйозне погіршення стосунків з Туреччиною як правонаступницею Османської імперії.

Інші джерела ЗМІ застерігають, що, враховуючи важливість двосторонніх зв’язків з Туреччиною, Байден відмовиться від використання цього терміну в останню мить.

– Більше щодо цього запитання Білий дім скаже 24 квітня, – повідомила прес-секретар Джен Псакі 21 квітня.

Цікаво, що у 2020 році, коли президентом США був Дональд Трамп, очільник Демократичної партії Джо Байден закликав до визнання геноцид вірмен в Османській імперії.

Політик пообіцяв, що після приходу до влади він обов’язково повпливає на ухвалення такої резолюції.

– Сьогодні ми згадуємо про жорстокість, з якою стикався вірменський народ в районі Мец-Єгерн – Геноцид вірмен. У разі обрання я обіцяю підтримати резолюцію, що визнає геноцид вірмен, і зробить загальнолюдські права людини головним пріоритетом, – писав Байден у 2020 році.

Напередодні Дня пам’яті жертв геноциду вірмен ймовірне рішення Джо Байдена прокоментували і в Туреччині.

На думку турецьких міністрів, будь-який крок президента США щодо визнання геноциду ще більше зашкодить і без того напруженим зв’язкам між партнерами НАТО.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-22 07:50:43

Back to top button