Україна і світ

Спроможності ОПК зросли в 6 разів: Шмигаль про підсумки року в сфері оборони

Україна у 2024 році спрямувала понад половину видатків державного бюджету на оборонні потреби.

Спроможності вітчизняного оборонно-промислового комплексу зросли ушестеро у 2024 році, заявив на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Інвестиції в оборонний сектор

– На оборону цього року спрямували більше половини видатків державного бюджету. Буквально кожну гривню, зібрану всередині країни. Завдяки інвестиціям держави та приватного сектору спроможності українського ОПК зросли в 6 разів, – зазначив прем’єр-міністр.

Глава уряду додав, що на сьогодні в оборонній сфері працюють понад 800 державних та приватних компаній. У 2024 році до експлуатації було допущено більше тисячі зразків озброєння та техніки, половина з яких – українського виробництва.

Зокрема, у сфері безпілотників вітчизняні виробники забезпечили понад 96% ринку. У межах проєкту Армія дронів було закуплено понад 1,2 млн безпілотних авіаційних систем.

– Самохідних артсистем Україна виготовляє більше, ніж будь-яка країна вільного світу. Значно просунулася ракетна програма. Була створена українська далекобійна зброя, – сказав Шмигаль.

Він додав, що ключовим досягненням є впровадження так званої “данської моделі” завантаження українського ОПК, яка полягає у тому, що партнери закуповують озброєння для України безпосередньо у вітчизняних виробників. За словами прем’єра, ця модель дозволила залучити майже $1 млрд.

Яке озброєння допустило до експлуатації Міноброни

Міністерство оборони у 2024 році допустило до експлуатації понад 1 300 зразків озброєння та військової техніки. Майже 75% – це продукція українського виробництва.

За словами заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова, цей показник свідчить про високу ефективність українських оборонних підприємств.

Було кодифіковано:

  • безпілотні авіаційні комплекси (БпАК/БпЛА) – 251 зразок;
  • боєприпаси – 169 зразків;
  • засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) і розвідки (РЕР) – 153 зразки;
  • інженерні засоби – 108 зразків;
  • засоби зв’язку – 97 зразків;
  • наземні ракетні комплекси (НРК) – 57 зразків.

Нагадаємо, у 2025 році значна частина бюджету України знову буде спрямована на оборонні потреби. Витрати на оборону складуть 2,2 трлн грн, або 26,3% ВВП країни.

Основні кошти отримає Міністерство оборони, однак фінансування Міністерства внутрішніх справ також суттєво зросте – з 351,8 млрд грн у 2024 році до 438,2 млрд грн у 2025 році.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Денис Шмигаль

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-31 16:16:00