Львівський портал

Спробуй себе у ролі воїна. У Тустані завдяки віртуальній грі можна поринути у часи Середньовіччя

У Тустані створили унікальну освітньо-ігрову VR-платформу, яка дозволить кожному потрапити всередину фортеці XIV-XV століття, побувати у ролі одного з мешканців того часу та ознайомитися із артефактами Середньовіччя. Про це під час презентації проєкту розповів голова Львівської обласної громадської організації «Тустань» Василь Рожко, передає Львівський портал.

Кімната воєводи у віртуальній платформі

Василь Рожко розповідає, що проєкт представляє фортецю Тустань у XIV-XV столітті – часу найбільшого розквіту. Наскельна фортеця-град була величезною спорудою, середньовічним хмарочосом, через неї пролягав трансконтинентальний шлях.

Тепер за допомогою VR-платформи фактично кожен може перенестися у часи Середньовіччя та потрапити у всередину віртуальної фортеці, оглянути скелі та навіть «торкнутись артефактів».

Це дасть змогу, з одного боку, зрозуміти історію фортеці і походження знань про неї, отримати повну історичну довідку та ознайомитися з експонатами музею, а з іншого – повністю зануритися в атмосферу в ігровій формі, що допоможе легко зрозуміти сферу культурної спадщини.

«Це освітньо-ігрова платформа VR платформа, яка має на меті залучити молодь до спадщини Тустані, до спадщини українського середньовіччя та й загалом до пошани минулого. Людина може ходити  фортецею, її кімнатами, підніматися сходами та навіть вилазити на дах. При створенні проєкту ми опиралися лишена історію і хочемо розкрити життя Середньовіччя», – розповідає Василь Рожко.

Користувачі зможуть ознайомитися з окремими аспектами життя фортеці, скористатися за прямим призначенням предметами. Так, через артефакти люди можуть взаємодіяти із різними ролями та фактично стати мешканцями часів Середньовіччя. Наприклад, у ролі воїна зможуть постріляти, а будучи ремісниками – виготовляти певні вироби тих часів.

«Через предмети можна поринути у певні ролі. Тобто людина буде безпосереднім героєм. Таким чином вона бачить, як виглядало життя, якою була фортеця зсередини, як виглядали приміщення, меблі та предмети», – пояснює керівник проєкту.

Важливий акцент розробники робили саме на артефактах, які археологи знайшли в Уричі. Проєктанти відсканували їх, аби кожен зміг до них доторкнутися та розгледіти їх з різних сторін за допомогою віртуальної платформи.

«Ми хотіли, щоб Тустань побачили не просто як фортецю зовні, але щоб вона була живою. Щоб всередині були люди, щоб вона була наповнена артефактами. Ось до прикладу, людина зможе  побачити булаву, яку знайшли при дослідженні фортеці, та навіть потримати у руках. Далі ми плануємо відтворити людей та побут того часу. Таким чином спробуємо оживити фортецю та показати, як виглядало українське Середньовіччя», – зазначає Нестор Рабчинський.


Довідка

 Наскельна дерев’яна фортеця Тустань знаходиться поблизу села Урич (Сколівський район, Львівська обл.) Тустань – це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Одночасно Тустань є цікавою пам’яткою геології, а також унікальною історичною знахідкою.  Окрім самих скель, цікавими для оглядин будуть музей Тустані та культурний центр «Хата у Глубокім».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото та відео: розробників проєкту

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-11-12 16:05:21

Back to top button