Україна і світ

Справа Межигір’я: ВАКС заочно арештував сина Януковича

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно обрав сину екс-президента України Віктора Януковича – Олександру запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Яке поінформували в прес-службі ВАКС слідчий суддя задовольнив клопотання детектива Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

– Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання детектива НАБУ та обрав сину колишнього президента України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Запобіжний захід був обраний за відсутності підозрюваного (in absentia), – йдеться в повідомленні.

Сина Януковича зможуть відправити під арешт у випадку його затримання (не пізніше як через 48 годин з моменту його доставки до місця кримінального провадження).

Як уточнили в прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Олександру Януковичу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у справі про заволодіння державною резиденцією Межигір’я, що на Київщині. Слідство оцінює збиток у цій справі в 500 млн грн.

Минулого тижня ВАКС ухвалив рішення про заочний арешт екс-президента Віктора Януковича у справі щодо заволодіння Межигір’ям.

Дії Януковича та його сина, зокрема, кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (Привласнення або розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

У серпні 2021 року слідчий суддя ВАКС дозволив здійснювати спеціальне досудове розслідування (заочне розслідування) щодо Януковича та його сина, які втекли з України.

Справа Межигір’я

Межигір’я — резиденція, розташована у селі Нові Петрівці Київської області. Із 1935 до 2007 року маєток був державною урядовою резиденцією. Але згодом вона стала приватною власністю тодішнього прем’єр-міністра Віктора Януковича.

Після втечі Януковича з України правоохоронні органи визнали таке привласнення незаконним. Згодом Януковичу та його сину було повідомлено про підозру в заволодінні Межигір’ям.

У 2017 році за рішенням Вищого господарського суду резиденцію повернули у державну власність.

А в 2018-му Печерський районний суд Києва передав Межигір’я до управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Джерело: Вищий антикорупційний суд, САП

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-13 20:39:29

Back to top button