Споживання газу у Європі зменшилося на 10% у 2022 році
Європа у 2022 року знизила споживання газу на 10% до 2021 року – з 535 млрд кубометрів до 480 млрд кубометрів.
Про це йдеться у щорічному огляді ринку одного зі світових лідерів у галузі зрідженого природного газу британсько-нідерландської компанії Shell.
Зокрема повідомляється про падіння попиту з боку промисловості на 20,6 млрд кубометрів.
Зараз дивляться
У звіті компанії зазначається таке:
- на 16% знизили споживання газу промислові споживачі. Причина – високі ціни;
- на 19,4 млрд куб. м знизили споживання домогосподарства;
- майже 10 млрд куб. м – внесок у зниження попиту з боку комерційного сектора;
- електроенергетика знизила попит на газ лише на 2,2 млрд куб. м;
- транспорт наростив – на 0,2 млрд куб. м.
Скорочення постачання газу відбулося за рахунок зниження постачання газу з Росії на 81,8 млрд кубометрів у відповідь на розв’язану РФ повномасштабну війну проти України, що майже компенсовано приростом імпорту зрідженого природного газу (ЗПГ) – на 61,9 млрд кубометрів.
На 2,2 млрд кубометрів знижено постачання газу до Європи з північної Африки, на 0,7 млрд куб. м знизився експорт.
Водночас, постачання газу з Норвегії збільшилося на 7,1 млрд куб. м газу, а внутрішнє виробництво зросло на 1,8 млрд куб. м газу.
За даними Shell, первинне споживання енергії Європою знизилося з приблизно 73 до 71 тис. петаджоулів, і третина попиту, як і раніше, займає нафта. Споживання газу трохи знизилося, попри зростання частки ЗПГ, споживання вугілля майже не змінилося, попит на атомну енергію трохи зменшився, зросло використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), частка яких у загальному енергобалансі становила у 2022 році не більше 12%.
У Shell зазначають, що зниження імпорту газу з Росії збільшило споживання вугілля в енергогенерації у Німеччині.
В огляді йдеться про те, що майже весь 2022 рік спреди цін на ЗПГ в Азії (індекс JKM) та Європі (хаб TTF) були на користь поставок продукції на європейський ринок, при цьому попит Європи на ЗПГ вплинув на інші ринки.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Так, у 2022 році європейський попит на газ змусив інших покупців знизити імпорт ЗПГ та переключитися на інші види палива та збільшити викиди (парникових газів, – Ред.): Пакистан та Бангладеш імпортували більше мазуту для мінімізації дефіциту електроенергії, а Індія споживала більше вугілля.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-16 16:38:29