Спільна заява Президента США та Президентки Європейської Комісії за підсумками зустрічі у Вашингтоні
«Сполучені Штати Америки та Європейський Союз зайняли рішучу та спільну позицію проти незаконної, невиправданої та неспровокованої війни росії проти України. путін думав, що він нас розділить, а ми єдині як ніколи. Ми стоїмо разом у нашій непохитній підтримці України настільки довго, наскільки це буде потрібно. Ми, як партнери, разом рішуче підтримуємо Україну, яка бореться за свободу та незалежність. Ми змушуємо росію платити за її жорстоку війну. Ми твердо захищаємо наші цінності» — спільна заява Президента США Джозефа Байдена та Президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн за підсумками зустрічі 10 березня 2023 року у Вашингтоні, округ Колумбія.
«ЗСУ вдячні за підтримку та допомогу США та ЄС», — написали на своїй сторінці представники Генерального штабу Збройних Сил України у відповідь на оприлюднення заяви на сайті Білого дому та Єврокомісії.
Повний текст Спільної заяви Президента США та Президентки Європейської Комісії за підсумками зустрічі у Вашингтоні
«Сполучені Штати Америки та Європейський Союз мають найширші та найдинамічніші економічні відносини у світі. Наше партнерство базується на спільних цінностях і принципах, включно з відповідальністю за захист нашої планети для майбутніх поколінь і захистом наших працівників. Сьогодні Сполучені Штати та Європейський Союз роблять нові кроки для поглиблення наших економічних відносин, будуючи економіку майбутнього з використанням чистої енергії та вирішуючи спільні проблеми економіки та національної безпеки.
Разом покласти край війні росії проти України
Сполучені Штати Америки та Європейський Союз зайняли рішучу та спільну позицію проти незаконної, невиправданої та неспровокованої війни росії проти України. Ми разом із широкою коаліцією партнерів запровадили швидкі та широкі санкції, які зменшують доходи росії для фінансування її війни та її військово-промислової бази. путін думав, що він нас розділить, а ми єдині як ніколи. Ми стоїмо разом у нашій непохитній підтримці України настільки довго, наскільки це буде потрібно.
Рік тому Сполучені Штати та Європейська комісія започаткували нове партнерство, щоб швидко зменшити залежність Європи від російського викопного палива та прискорити перехід Європи до екологічно чистого. Це партнерство перевищило наші цілі, забезпечивши поставки скрапленого природного газу США в Європу більш ніж вдвічі, ніж наша базова домовленість. Ми відзначаємо значні зусилля Європи щодо диверсифікації постачання енергії та прискорення енергетичного переходу, які допомогли обмежити вплив глобальної енергетичної кризи на Європу. Ми продовжуватимемо працювати разом над підвищенням енергетичної безпеки та стійкості в Європі шляхом диверсифікації джерел, зниження споживання енергії та зменшення залежності Європи від викопного палива. Ми також продовжуватимемо нашу тісну координацію для підтримки енергетичної безпеки України шляхом її подальшої інтеграції в енергетичні ринки Європи. Ми продовжуватимемо співпрацю заради стабільних і збалансованих глобальних ринків і безпеки постачання, а також прискорюватимемо перехід до чистої енергії в усьому світі, включно з зусиллями щодо зменшення викидів метану в енергетичному секторі.
Ми також разом вжили безпрецедентних, скоординованих та ефективних санкцій та інших економічних заходів, щоб ще більше погіршити здатність росії вести незаконну війну та утримувати її військово-промислову систему. Ми поглиблюємо нашу спільну роботу з агресивного дотримання наших санкцій і заходів контролю за експортом, а також для припинення та стримування обходу та зменшення санкцій, включно з розширеними повноваженнями, щоб закрити доступ росії до всіх ресурсів, які можуть підтримувати її військову машину. У рамках цього ми разом робимо нові кроки, націлені на додаткових учасників третіх країн по всьому світу, щоб перешкодити підтримці війни росії з будь-якого куточка світу, де це можливо виявити. Ми працюємо узгоджено, щоб ще більше обмежити російські доходи, одночасно забезпечуючи безперервне постачання енергоресурсів до ринків, що розвиваються, і країн, що розвиваються, через обмеження цін G7+ на морську сиру нафту та нафтопродукти російського походження. Ми продовжуватимемо працювати разом, щоб посилити наші економічні обмеження, щоб гарантувати, що витрати росії на її незаконну війну продовжуватимуть зростати.
Сполучені Штати та Європейський Союз працюють над тим, щоб Україна мала необхідну безпекову, економічну та гуманітарну підтримку стільки, скільки це буде потрібно. Ми разом працювали над забезпеченням Збройних Сил України військовою технікою та навчанням, необхідним для захисту від російської агресії. Ми разом з Україною є співголовами Міжвідомча координаційна платформа донорів для підтримки процесу відбудови, відновлення та реконструкції України і, відповідно до її європейського шляху, допомагаємо просувати програму реформ в Україні, закладаючи основу для сталого зростання та реконструкції, а також забезпечуючи надання допомоги в послідовним, прозорим і підзвітним способом. Ми як і раніше прагнемо надавати та мобілізувати міжнародну підтримку, включно з приватним сектором, для економічної та фінансової стабільності України. Ми підтримуємо виконання Міжнародним валютним фондом амбітної програми до кінця березня 2023 року з надання необхідної бюджетної підтримки Україні протягом і після 2023 року.
Зміцнення економічної та національної безпеки
Сполучені Штати та Європейський Союз працюють над зміцненням через трансатлантичне співробітництво наших важливих інтересів безпеки та стійкості наших економік. Ми стверджуємо, що наша співпраця для зміцнення нашої економічної безпеки та національної безпеки має ґрунтуватися на підтримці системи, заснованої на правилах. Ми продовжимо нашу роботу через Раду з питань торгівлі та технологій США та ЄС і G7 і посилимо нашу двосторонню координацію, доручивши нашим помічникам сформулювати ключові рекомендації щодо економічної безпеки до літа.
Ми продовжуватимемо працювати над зміцненням нашої економічної безпеки, реагуючи на виявлені нами конкретні загрози. Сполучені Штати та Європейський Союз поділяють занепокоєння щодо викликів, пов’язаних, серед іншого, з економічним примусом, використанням економічної залежності як зброї та неринковою політикою та практикою. Ми продовжуватимемо нашу роботу через Раду з питань торгівлі та технологій США та ЄС і G7, щоб посилити координацію один з одним та іншими партнерами-однодумцями, щоб диверсифікувати наші ланцюжки поставок, а також підвищити нашу колективну готовність, стійкість і стримування неринкової політики та практики та до економічного примусу.
Ми розширюємо наше співробітництво, щоб запобігти витоку нових чутливих технологій, а також інших предметів подвійного призначення до об’єктів, що викликають занепокоєння, де застосовуються стратегії злиття цивільних і військових. Наші відповідні існуючі засоби контролю, пов’язані з експортом, вхідними інвестиціями та дослідницьким співробітництвом, є важливими інструментами, і їх потрібно оновити, щоб відповідати мінливому геостратегічному середовищу. Ми маємо спільний інтерес у тому, щоб капітал, досвід і знання наших компаній не стимулювали технологічний прогрес, який посилить військові та розвідувальні можливості наших стратегічних суперників, у тому числі через зовнішні інвестиції. Розробляючи й оновлюючи наш набір інструментів, ми координуватимемо зусилля по всій Атлантиці, щоб уникнути будь-якого контрольованого експорту та інвестицій, і продовжуватимемо ділитися уроками та прагнути узгодити наші підходи, де це можливо, щоб максимізувати ефективність наших зусиль.
Побудова чистої економіки майбутнього
Сполучені Штати та Європейський Союз зобов’язуються подолати кліматичну кризу, прискорити глобальну економіку чистої енергії та побудувати стійкі, безпечні та диверсифіковані ланцюжки постачання чистої енергії. Обидві сторони визнають, що ці цілі є основою Закону США про зниження інфляції та Промислового плану ЄС «Зелена угода». Створюючи та зміцнюючи наші власні промислові бази чистої енергії та інвестуючи в промисловість майбутнього, Сполучені Штати та Європейський Союз створять добре оплачувані робочі місця та запустять позитивні цикли інновацій, які знижуватимуть витрати на технології чистої енергії на світовому ринку, роблячи ці технології доступнішими та просуваючи глобальний справедливий енергетичний перехід, який не залишить позаду жодну спільноту.
Цільова група ЄС-США із Закону про зниження інфляції продуктивно поглибила наше партнерство щодо цих спільних цілей і зробила практичні кроки вперед щодо визначених проблем, щоб узгодити наші підходи до зміцнення та безпеки ланцюгів постачання, виробництва та інновацій по обидва боки Атлантики.
Ми будемо поглиблювати наше співробітництво щодо диверсифікації важливих ланцюгів постачання корисних копалин і акумуляторів, визнаючи значні можливості по обидва боки Атлантики для побудови цих ланцюжків постачання міцним, безпечним і стійким способом. З цією метою ми маємо намір негайно розпочати переговори щодо цільової угоди щодо критичних корисних копалин, щоб відповідні важливі корисні копалини, видобуті або оброблені в Європейському Союзі, зараховувалися до вимог щодо екологічно чистих транспортних засобів у Розділі 30D податкового кредиту щодо чистих транспортних засобів програми Закону США про зниження інфляції. Така угода сприятиме досягненню наших спільних цілей щодо збільшення видобутку та переробки корисних копалин і розширення доступу до джерел життєво важливих корисних копалин, які є стійкими, надійними та вільними від трудових зловживань. Співпраця також необхідна для зменшення небажаної стратегічної залежності в цих ланцюгах постачання, а також для забезпечення їх диверсифікації та розвитку разом з надійними партнерами.
Крім того, ми визнаємо необхідність робити сміливі інвестиції для побудови чистої енергетики та промислових баз, зокрема в батареї для електромобілів і чистий водень. Сьогодні Сполучені Штати та Європейська комісія оголосили про початок діалогу про стимулювання чистої енергії для координації наших відповідних програм стимулювання, щоб вони взаємодоповнювалися. Обидві сторони вживатимуть заходів, щоб уникнути будь-яких перебоїв у трансатлантичній торгівлі та інвестиційних потоках, які можуть виникнути внаслідок їхніх відповідних стимулів. Ми працюємо проти конкуренції з нульовою сумою, щоб наші стимули максимізували впровадження чистої енергії та робочі місця, а не призводили до несподіваних прибутків для приватних інтересів. Діалог про стимулювання чистої енергії стане частиною Ради ЄС-США з торгівлі та технологій, де це також сприятиме обміну інформацією про неринкову політику та практику третіх сторін, наприклад тих, які працюють у Китайській Народній Республіці (КНР), щоб служити основою для спільних або паралельних дій та скоординованої пропаганди з цих питань на багатосторонніх чи інших форумах.
Ми прагнемо досягти амбітного результату в рамках Глобальної домовленості щодо сталого розвитку сталі та алюмінію до жовтня 2023 року. Ця домовленість забезпечить довгострокову життєздатність наших галузей промисловості, сприятиме виробництву та торгівлі сталлю та алюмінієм з низьким вмістом вуглецю, а також відновить ринок, орієнтований на глобальні та двосторонні умови. Разом ми стимулюватимемо скорочення викидів у цих вуглецевоємних секторах і створимо рівні умови для наших працівників. Угода буде відкрита для всіх партнерів, які продемонструють прихильність протидії неринковому надлишку потужностей і зниженню викидів вуглецю в цих секторах.
Ми працюємо разом, щоб підтримувати країни в усьому світі, коли вони розвивають свою економіку для забезпечення інклюзивного та стійкого зростання, водночас сприяючи стійким шляхам до чистих нульових викидів, а також підвищуючи безпеку глобальних ланцюгів постачання. Завдяки Партнерству G7 для глобальної інфраструктури та інвестицій ми визначаємо можливості для отримання значно більшого державного та приватного фінансування для якісних інвестицій у кліматичну та енергетичну безпеку в країнах, що розвиваються. Ми також просуваємо амбітну програму для розвитку багатосторонніх банків розвитку, починаючи зі Світового банку, щоб краще реагувати на глобальні виклики, такі як зміна клімату, а також посилюючи їхню роботу з подолання бідності та досягнення Цілей сталого розвитку.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Визнаючи нашу спільну історію, а також наше спільне бачення майбутнього, ми віримо, що міжлюдські обміни зміцнюють трансатлантичне партнерство, особливо для молодих поколінь. Ми обговоримо, як поглибити нашу співпрацю».
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-12 18:50:40