Україна і світ

Спецслужби РФ планували підірвати боєприпаси в Болгарії – МВС Чехії

Вибух на чеських складах боєприпасів під Врбетіце прогримів випадково, оскільки заміновані снаряди мали здетонувати на території Болгарії.

Про це в понеділок, 19 квітня, заявив міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек.

Згідно з версією правоохоронних органів, за підозрою в організації диверсії в розшук було оголошено співробітникыв ГРУ РФ Олександра Мишкіна і Анатолія Чепігу, які після подій в Солсбері стали загальновідомі під іменами Олександр Петров і Руслан Боширов.

Щоб отримати дозвіл на відвідування бази, вони використовували підроблені документи, однак при проїзді контрольно-пропускного пункту військові навіть не перевірили їхні перепустки.

За інформацією джерел Чеського Радіо, знищені снаряди призначалася в тому числі і для продажу ВС України.

Агенти ГРУ, яких також підозрюють в замаху на Сергія Скрипаля та його доньку Юлію, нібито повинні були припинити поставки боєприпасів для болгарського торгівця зброєю Еміліана Гебрева, на якого в 2015 році також було скоєно замах..

Крім того, екс-співробітник департаменту поліції по боротьбі з оргзлочинністю Іржі Комарек, який брав участь в слідчих діях 2014 року, розповів, що на паркані військового об’єкта була велика кількість дірок, а його периметр практично не охоронявся.

Цю ж інформацію підтвердив і колишній лісничий, який відповідав в ті роки за ділянку лісу навколо армійських складів, на яких прогримів вибух.

Висилка російських дипломатів

17 квітня глава МЗС Чехії заявив про висилку 18 російських дипломатів за пособництво ГРУ при організації вибухів 2014 року.

На наступний день зовнішньополітичне відомство Росії оголосило персонами нонграта 19 співробітників посольства Чехії, а главі диппредставництва Вітезславу Півоньці була вручена нота протесту.

Офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс повідомила, що Вашингтон повністю підтримує відповідний крок Праги.

Джерело: Чеське Радіо

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-04-19 14:00:58

Back to top button