Україна і світ

Солодка діагностика: як звичайні льодяники можуть допомогти в боротьбі з Covid-19

Дослідники Університету штату Огайо в США шукають добровольців, які погодилися б нюхати і смоктати льодяник кожен день протягом трьох місяців для виявлення симптомів Covid-19.

Спостереження буде проводиться за допомогою мобільного додатку, в якому учасники будуть повідомляти про свої смакові відчуття. Як тільки людина відчує зміни звичного смаку, вона отримає повідомлення про те, що її слід помістити в карантин і пройти тест на коронавірус.

Вчені кажуть, що дослідження повинно допомогти у виявленні позитивних випадків, в основному у безсимптомних учасників.

Умовами для участі в дослідженні стали:

  • вік від восьми років і старше
  • відсутність позитивного Covid-діагнозу протягом останніх трьох місяців
  • відсутність втрати запаху, не пов’язаної з Covid-19
  • повинен бути доступ до Інтернету і смартфону
  • – Льодяник – відмінний показник, тому що він дешевий і дійсно прекрасно відстежує запах і смак, – говорить керівник проекту, доцент кафедри харчових наук і технологій Крістофер Саймонс.

За його словами, він сам втратив смак, коли він і його сім’я дали позитивний результат на Covid-19 у березні 2020 року після поїздки до Іспанії. Причому він цього не усвідомлював, поки не відчув смак напою, який випив, коли повернувся в США.

Вчений каже, що дане дослідження проводиться в рамках проекту Національного інституту охорони здоров’я, метою якого є розробка простих стратегій, які можуть допомогти виявити людей, потенційно інфікованих коронавірусом.

Вибір льодяників обумовлений тим, що вони чудово активують як ортоназальний (через ніс), так і ретроназальний (через задню стінку глотки) смак, які дозволяють людям зрозуміти, що вони пробують. Ці два шляхи дають більш тонке уявлення про смак, ніж смакові рецептори на мові.

– Якщо ми зможемо виміряти цю сенсорну втрату, то тим самим допоможемо людям визначити позитивний Covid-статус, щоб потім вони залишалися вдома, обмеживши тим самим поширення вірусу, – зауважив Крістофер Саймонс.

В ідеалі для нещеплених людей це дійсно відмінний спосіб принаймні контролювати потенційне зараження Covid-19. Але навіть для вакцинованих це, безумовно, сильний індикатор виявлення можливої інфекції.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-23 12:52:43

Back to top button