Сьогодні Всесвітній день боротьби зі СНІДом: п’ять найпопулярніших міфів про ВІЛ
Сьогодні, 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, експерти розвінчали найпоширеніші міфи про ВІЛ.
– На жаль, тема ВІЛ досі оповита міфами, упередженнями та страхами, через що люди часто бояться зробити тест, звернутися до лікаря по допомогу або навіть спитати що-небудь на прийомі про вірус, – ідеться в повідомленні.
Усе це, за словами експертів, ускладнює боротьбу з епідемією ВІЛ в Україні. А в умовах повномасштабного вторгнення РФ ризик поширення ВІЛ зростає, тому вкрай важливо усвідомлювати своє здоров’я.
1.Міф: ВІЛ і СНІД – це одне й те саме
Для початку експерти пропонують розібратися з абревіатурами. Отже, ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Цей вірус під час потрапляння в організм атакує імунну систему, руйнує її і робить людину вразливою до інших інфекцій.
А СНІД – це остання стадія розвитку ВІЛ-інфекції, коли вірус уже настільки зруйнував імунну систему, що в людини з’являється синдром набутого імунодефіциту, і часто приєднуються інші інфекції, тому що, простими словами, імунітет не може боротися.
2.Міф: ВІЛ передається через поцілунки
Є шість рідин у тілі людини, через які може передаватися ВІЛ: кров, сперма, виділення жіночих статевих органів (піхвові виділення), грудне молоко, перед’якулят (це рідина, яка виділяється зі статевого члена під час сім’явиверження), ректальні виділення.
Як бачимо, слина в цьому списку відсутня, як і піт або сльози.
3.Міф: ВІЛ передається через укуси комарів
ВІЛ не передається через побутові предмети, укуси тварин і комах, при користуванні загальним туалетом, душовими кабінами, басейном, через їжу і повітря.
4.Міф: два презервативи забезпечують кращий захист
Два презервативи одночасно не зроблять секс удвічі безпечнішим, а скоріше навпаки, презервативи або сповзуть, або розірвуться. Тому не ігноруйте рекомендації виробника та інструкції до виробу. Краще запам’ятати, що кожен новий статевий акт – з новим презервативом.
5.Міф: у лікарів вищий ризик заразитися ВІЛ
Хірурги, акушери-гінекологи, медичні сестри не входять до груп ризику інфікування ВІЛ під час надання медичної допомоги людям, які живуть із ВІЛ.
За останні три роки, за даними Центру громадського здоров’я, не зареєстровано жодного випадку інфікування ВІЛ у медичних працівників під час лікування ВІЛ-позитивних людей.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-01 10:54:00