Складається з 10 локацій: у Бібрській громаді видали туристичний путівник
Туристичний путівник з 10 локаціями краю видали у Бібрській громаді. Туди увійшли зокрема історичні місця: Свірзький замок, П’ятничанська вежа, дерев’яні церкви Бібреччини, гора Камула, яка є найвищою вершиною Подільської височини. А також нові туристичні місця: парк “Сучасної скульптури”, парк квітів “Казкові поля”, місцева виноробня та ранчо.
Серед локацій, які пропонують відвідати туристам — парк сучасної скульптури, що у селі Стрілки. Керівниця відділу продажу та бронювання Марина Харитон розповідає, парк під відкритим небом зараз налічує 44 скульптури, проте колекція постійно поповнюється.
“Ви можете прийти в парк і долучитися до екскурсії або ж самостійно погуляти. Біля кожної скульптури є QR-код, що переводить вас на сторінку скульптора і розповідає, що саме мав на увазі скульптор, який сенс несе його скульптура”, — говорить Марина Харитон.
Парк сучасної скульптури у селі Стрілки Львівської області. Фото: Суспільне Львів
Поруч з парком — виставка трипільської культури. Експозиція налічує більше трьох сотень артефактів, які купили на аукціонах.
Виставка трипільської культури на Львівщині. Фото: Суспільне Львів
За місяць стартує туристичний сезон і в парку квітів “Казкові поля”. Парк займає територію 10 гектарів, що у селі Стрілки. Там близько тисячі різновидів рослин, розповідає його керівник Назар Зінько:
“У нас починають цвісти троянди, потім поступово починає розцвітати лаванда, вона цвіте досить довго, приблизно півтора місяці. Потім гортензія, оскільки в нас висаджено багато сортів, вони теж поступово починають цвісти. У нас можна відпочити, надихнутися красою у вихідні та робочі дні. В нас є багато забав і розваг для дітей, є багато Instagram-локацій”.
Парк квітів “Казкові поля” у селі Стрілки, що на Львівщині. Фото: Суспільне Львів
До туристичного путівника увійшло і сімейне фермерське господарство “Галицька сорока”, що розташоване у селі Вілявче. Туди запрошують туристів на дегустацію крафтової продукції — ягідних вин та варення. Голова сімейного фермерського господарства Юлія Дейнека каже, для приготування варення використовують пелюстки чайних троянд, що ростуть на території.
Сімейне фермерське господарство “Галицька сорока” у селі Вілявче Львівської області. Фото: Суспільне Львів
“Ми маємо гектар засадженого ягідника, який плодоносить, і майже тисячу кущів троянди, з якої ми робимо варення. Ми — туристичний магніт, тому що ми показуємо, що село — це не тільки картопля, гній, бруд, але й краса. Це — квіти, ягоди та продукт, який можна виробляти в Україні і частувати тим, що робили наші прадіди. Дідусь мого чоловіка виготовляв малинове вино і чоловік продовжує це робити”, — розповідає Юлія Дейнека.
Фермерське господарство “Галицька сорока” у селі Вілявче Львівської області. Фото: Суспільне Львів
Загалом до краєзнавчого довідника під назвою “Бібреччина — неймовірно цікаво!” увійшло десять локацій.
“Людина може мандрувати за нашим збірником до різних локацій. Там є координати, можна за QR-кодом зайти на певні локації, подивитися і відвідати наші цікаві місця”, — каже заступниця міського голови Бібрки Оксана Довгаль.
Туристичний довідник “Бібреччина — неймовірно цікаво!”. Фото: Суспільне Львів
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Краєзнавчий довідник — двомовний. Опублікувати його і перекласти на англійську мову допоміг Бібрській громаді Центр “Жіночі перспективи”, що співпрацює з місцевими громадами.