Україна і світ

Скільки приходів МП приєднаються до єдиної Української церкви: в УПЦ КП розповіли деталі

Скільки приходів МП приєднаються до єдиної Української церкви: в УПЦ КП розповіли деталі

Наразі Московський патріархат налічує 12 тисяч приходів. В УПЦ КП вважають, що половина з них приєднається до єдиної помісної церкви – і згодом таких стане ще більше.

Про це розповів архієпископ Чернігівський і Ніжинський, прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря, повідомляє “Громадське”. 

Речник УПЦ КП зазначив, що кількість приходів Московського Патріархату, які підтримають єдину Українську церкву, згодом збільшиться.

Потім, в перспективі кількох наступних років, я думаю, ще десь дві третини від тих, які залишаться, вони будуть переходити, а в довгостроковій перспективі ми вважаємо, що в Україні взагалі буде існувати як в Грузії грузинська церква, в Болгарії болгарська церква, в Румунії румунська церква,
– сказав Зоря.

Він зазначив, що у цих країнах немає Московського патріархату, бо це є “аномалія з канонічної точки зору”.

“З часом, коли російська церква визнає автокефалію української церкви, остаточно буде врегульоване це питання”, – наголосив речник УПЦ КП.

Він також висловив припущення, що може залишиться один храм у Києві, який стане представництвом Московського патріарху при патріархові Київському.

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.

Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

хроніка подій

 • 11 жовт
  2018

  “Будуть сумні наслідки”: в РПЦ пригрозили через рішення щодо Томосу Україні

 • 11 жовт
  2018

  Довга та непроста дорога: коли в Україні створять Єдину помісну церкву

 • 11 жовт
  2018

  Томос для України: як реагують віряни Московського патріархату

 • 11 жовт
  2018

  Московському патріархату нема що робити в Україні, – Клімкін

 • 11 жовт
  2018

  “Розкол у світі православ’я”: у Кремлі зробили гучну заяву через Томос для України

Джерело Телеканал новини «24»
12.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Facebook
Close