Львівський портал

Скандальний закон щодо НАБУ і САП оперативно передали Зеленському. Його закликають не підписувати

Керівник Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко закликали президента Володимира Зеленського не підписувати законопроєкт №12414, який фактично позбавляє НАБУ та САП незалежності. Про це вони заявили під час брифінгу у вівторок, 22 липня.

Так, Семен Кривонос зазначив, що фактично голосами 263 народних депутатів була знищена антикорупційна інфраструктура. 

«Те, що створювалося як запит Євромайдану, як запит суспільства, як запит на боротьбу з високопосадовою корупцією, сьогодні було знищено», – каже керівник НАБУ.

Відтак у НАБУ та САП виступають категорично проти ухвалення цього закону, а також вважають, що його підписання створює загрозу євроатлантичним прагненням України.

«Зараз іще є підпис президента України і ми просимо не підписувати цей законопроект, повернути його з відповідним вето. Ми точно хочемо бачити Україну світлою. Ми точно хочемо сильної, потужної антикорупційної інфраструктури, тому що для цього заслуговує українське суспільство в першу чергу», – додав Кривонос.

Зазначимо, що за даними нардепа Ярослава Железняка, законопроєкт, який фактично позбавляє НАБУ та САП незалежності, вже підписав й голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, відтак документ оперативно передали на підпис Володимиру Зеленському.

«Законопроект №12414 про ліквідацію НАБУ та САП підписав спікер і передали вже на підпис президенту! Такої швидкості у Раді не було всі 6 років…», – наголосив нардеп Ярослав Железняк. 

Передісторія

Як повідомляв Львівський портал, 21 липня СБУ разом із Офісом генпрокурора провела масштабні обшуки у детективів НАБУ в межах операції з «нейтралізації російського впливу» на бюро.

Затримано одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова за підозрою у веденні економічної діяльності з Росією, а також співробітника закритого підрозділу Національного антикорупційного бюро Віктора Гусарова за обвинуваченням у шпигунстві на російські спецслужби.

Тим часом у НАБУ заявили, що всі обшуки у працівників проводять без рішень суду. Крім того, бюро стверджує, що за результатами цих перевірок СБУ може отримати інформацію про оперативні заходи та слідчі дії антикорупційних органів, розголошення яких можуть зірвати їх. В СБУ це заперечують.

На ці події відреагували посли G7 і заявили, що хочуть їх обговорити із керівництвом уряду України.

22 липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні скандальний законопроєкт, який знищує незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та підпорядковує їх генеральному прокурору  України.

Проти цього публічно виступили проти САП і НАБУ, а також низка політиків, громадських діячів та організацій.

Тим часом у Євросоюзі зі стурбованістю відреагували на дії України щодо НАБУ та САП та нагадали, що ЄС надає свою фінансову підтримку за умови прогресу в галузі демократичного врядування.

Фото: hromadske, Ярослав Железняк



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-22 16:11:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин