Ситуація в Сєвєродонецьку 10 березня 2023 – що відбувається в окупованому РФ місті
У тимчасово окупованому Сєвєродонецьку зруйновано або пошкоджено 80% інфраструктури. В місті залишаються близько 10 тис. місцевих мешканців.
Про це керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк розповів в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.
До повномасштабного вторгнення військ РФ у Сєвєродонецьку мешкали до 100 тис. осіб.
Зараз дивляться
– За нашими підрахунками, їх – близько 10 тис., це саме корінних містян (залишаються в місті, – Ред.). Якщо ж говорити про заяви окупаційної “влади” стосовно того, що до міста повертаються люди, й при цьому озвучується число в 30 тис., то це більше схоже на фейк. Хоча із сусідніх міст – Рубіжного, Кремінної – людям пропонують переїжджати до Сєвєра, займати більш-менш уцілілі житлові приміщення, – зазначив Стрюк.
За його словами, окупанти намагаються штучно стягувати людей до Сєвєродонецька як “до більш-менш безпечної точки” на тимчасово захоплених РФ територіях. Крім того, Росія відправляє в місто “відряджених”, які створюють картинку фейкового відновлення Сєвєродонецька. Там також перебувають російські військові.
За словами Стрюка, станом на початок навчального року в місті перебувало до тисячі школярів, для яких окупанти організували “навчання” за російськими програмами.
– Це фактично забивання дитячих мізків рашистськими ідеями, – заявив він.
Рашисти вимкнули в місті інтернет, щоб люди не передавали інформацію українським військовим. Тож діти не мають можливості навчатися онлайн в українських школах.
Олександр Стрюк також повідомив, що окупанти змогли подати електрику до Сєвєродонецька, але не на повну потужність і лише для себе. Крім того, частково подається вода. Однак в місті загалом не працює каналізація та відсутнє опалення.
– Єдине, що їм вдалося зробити, – це більш-менш уцілілі будинки приєднали до декількох модульних котелень, які завезли до міста. І, таким чином, вони забезпечили своє проживання.
Маю на увазі окупаційну “владу” та наближених до неї осіб, а також ті бригади, які попривозили на легкий заробіток до Сєвєродонецька з інших регіонів Росії. Наразі є декілька таких бригад, – поінформував керівник ВЦА.
Він додав, що в місті після жорстоких обстрілів РФ вціліли лише декілька десятків будинків (із 780 багатоповерхівок). А інфраструктура пошкоджена або зруйнована приблизно на 80%.
– Ситуація – досить складна: місто продовжує жити в умовах обмеженої функціональності… В місті зруйнований каналізаційний колектор, він не функціонує, разом із очисними спорудами…
Електрику підключали з лінії, яку штучно дотягнули до Сєвєродонецька… Те ж стосується й водопровідного колектора, оскільки вода не піднімається вище другого-третього поверху: не вистачає тиску, – розповів Стрюк.
За його даними, ціни на продукти харчування в місті вдвічі чи навіть утричі вищі порівняно з іншими окупованими територіями.
Окупанти проводять у Сєвєродонецьку примусову російську паспортизацію: для отримання виплат чи послуг потрібно надавати паспорт РФ.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як відомо, війська РФ захопили Сєвєродонецьк наприкінці червня 2022 року. Після тривалих важких боїв українські захисника вийшли зі зруйнованого окупантами міста.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-10 21:00:39