Україна і світ

Синдром раптової дитячої смерті: вчені виявили маркери крові, що вказують на потенційну загрозу


Дослідники Школи медицини Університету Вірджинії досягли значних успіхів у розумінні синдрому раптової дитячої смерті (СРДС), який є основною причиною смерті немовлят віком від одного місяця до одного року.

Синдром раптової дитячої смерті досі незрозумілий

Їхнє дослідження виявило специфічні маркери крові, які можуть допомогти розробити прості тести для виявлення немовлят із групи ризику цього незрозумілого явища.

– Ми знайшли конкретні молекули в крові, які можуть вважатися біомаркерами цього синдрому, – заявив дослідник і директор-засновник Центру рівності в галузі охорони здоров’я Кіт Л. Кін.

За його словами, це дає цінну інформацію про біологічні процеси, які можуть збільшити ризик синдрому раптової дитячої смерті.

Дослідники проаналізували зразки сироватки крові 300 немовлят з NeuroBioBank Національного інституту здоров’я.

Виявлено 35 провісників СРДС

– Ми виявили варіації в певних жирах, відомих як сфінгомієліни, які необхідні для розвитку мозку та легенів. Порушення в цих жирах може підвищити ризик СРДС, – зазначив доцент відділу неврології Чад Олдрідж.

Взявши до уваги різні фактори, включаючи вік, стать, расу та етнічну приналежність, дослідники визначили 35 потенційних провісників СРДС.

Серед цих біомаркерів був метаболіт ліпідів, життєво важливий для здоров’я мозку та легенів, який уже визнано потенційним індикатором вад серця плода на ранніх термінах вагітності

Другим біомаркером назвали орнітин, речовину, яка допомагає організму виводити аміак із сечею.

Учені наголошують, що їхня кінцева мета — розробити прості аналізи крові, щоб допомогти ідентифікувати немовлят, які мають підвищений ризик, і захистити їхні життя.

Рання діагностика – можливість запобігти

Отримані дані є ключовим кроком до розробки ефективних методів скринінгу немовлят, потенційно змінюючи підхід медичних працівників до профілактики СРДС.

Учені сподіваються, що результати їхнього дослідження прокладуть шлях для раннього виявлення, а отже, і запобігання синдрому раптової дитячої смертності.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Interesting Engineering

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-24 12:24:00