Україна і світ

Сили оборони можуть досягти значного прориву на півдні: в ISW назвали умови

1

Фото: Генштаб ЗСУ

Українські війська можуть досягти оперативно значущого прориву на південному фронті за умови дотримання кількох ключових припущень.

Про це повідомили в Інституті вивчення війни (ISW).

Значний успіх Сил оборони буде більш імовірним, якщо:

Зараз дивляться

  • російські війська не матимуть необхідних резервів або бойової потужності для утримання оборони на заході Запорізької області;
  • українські війська збережуть достатню бойову міць, щоб продовжувати наступ після виснаження бойової потужності російських військ;
  • російські оборонні позиції за поточним районом бойових дій не так сильно заміновані і не так добре підготовлені, як укріплення, які прорвали українські війська.

Зазначено, що ця гіпотеза є хибною, якщо будь-яке з цих припущень не відповідає дійсності, однак “існують ознаки того, що ці припущення залишаються справедливими на момент написання цього звіту”.

Аналітики вважають, що російські військові не мають достатніх сил, розгорнутих у західній частині Запорізької області, щоб повністю укомплектувати оборону в глибину.

Операції України в Бахмуті утримують російські війська на сході України і відволікають їх від південного фронту, а також допомагають унеможливлювати створення стратегічного резерву.

Начальник ГУР МО України Кирило Буданов заявив 22 вересня, що російські військові розгорнули свою “резервну армію” (25-ту загальновійськову армію) приблизно на північ від Бахмута для захисту від українських контрнаступальних зусиль на сході України.

– Залишається незрозумілим, чи є у ЗСУ достатньо резервних сил і бойової могутності, щоб продовжувати проводити наступальні операції на півдні доти, доки російська оборона не буде прорвана, щоб ефективно використати оперативний прорив, – йдеться у звіті.

Також залишається незрозумілим, наскільки заміновані та добре підготовлені російські позиції на південь від поточного району бойових дій.

В Інституті вказують, що український контрнаступ перебуває у надзвичайно динамічній фазі, і  поки фахівці не готові надати впевнений прогноз розвитку подій, незважаючи на нещодавні позитивні показники.

– Спостерігачам слід проявити терпіння до плану української кампанії та очікувати, що контрнаступ України продовжиться до зими 2023 року і до весни 2024 року. Україні не обов’язково здійснювати раптове та різке глибоке просування, щоб досягти успіху, – додають в ISW.

Раніше у ЗСУ розповіли, що РФ концентрує нові підрозділи у Бахмуті та його околицях.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-25 08:36:03

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин