Львівський портал

Швейцарія виділяє 103,5 млн євро на розмінування в Україні

1

29 вересня Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет фінансування у розмірі 100 мільйонів швейцарських франків (103,5 мільйона євро) для розмінування цивільних та сільськогосподарських територій в Україні та сприяння відновленню країни. Про це йдеться в повідомленні швейцарського уряду, яке цитує Європейська правда.

Участь у зусиллях із розмінування України братимуть Департамент оборони, цивільного захисту та спорту й Федеральний департамент закордонних справ Швейцарії, кожен із яких надасть половину суми.

Кошти підуть на підтримку швейцарських організацій, що вже допомагають зі знешкодженням вибухових пристроїв в Україні, надання обладнання й навчання для українських саперів. За використанням фінансування наглядатиме посольство Швейцарії в Києві.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував Швейцарії за надану підтримку, назвавши її «суттєвою допомогою в очищенні української землі від російських мін».

Швейцарія вже бере участь у гуманітарному розмінуванні в Україні. На 2022 і 2023 роки було виділено 15,2 мільйона швейцарських франків, зокрема на підтримку операцій Женевського міжнародного центру з гуманітарного розмінування та Швейцарського фонду з протимінної діяльності (FSD).

Крім того, Департамент оборони, цивільного захисту та спорту Швейцарії передав українським рятувальникам машину для розмінування й фінансує тренінги з гуманітарного розмінування для українських саперів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2023-09-29 19:01:52

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин