Україна і світ

Шведський хірург  разом з українськими медиками провів інноваційні операції українським військови

У Києві відбулася відкрита операція та  пресконференція на тему «Ампутації та остеоінтегративне протезування українських військових, що втратили кінцівки та навчання даної методики хірургів-ортопедів з усієї України».

Остеоінтегративне протезування кінцівок — це інноваційний метод, що включає встановлення внутрішньокісткового імплантату, до якого буде кріпитися протез. Дана методика дозволяє пацієнту вести повноцінний спосіб життя — забезпечує плавні рухи та безпечну ходу.

Серед присутніх: професор, доктор медичних наук та доктор філософії Гетеборзького університету (Гетеборг, Швеція), винахідник остеоінтегративного методу протезування кінцівок, новатор у галузі дослідження титанових імплантатів для кріплення протезів кінцівок Рікард Бранемарк; Олександр Галузинський — лікар-хірург, ортопед-травматолог,  медичний директор Центру складного ендопротезування, остеоінтеграці та біоніки; В’ячеслав Запорожець — директор Центру складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки, директор благодійного фонду «Центр спасіння життя»; Андрій Масик — медичний директор багатопрофільного діагностично-лікувального центру «Мірум».

Рікард Бранемарк представив метод двоетапного остеоінтегративного протезування кінцівок для присутніх. Це його другий приїзд до України. У травні він вже провів 4 надскладні операції для українських воїнів. Їх прооперували за новітньою методикою, яка передбачає імплантування протеза кінцівки безпосередньо в кістку. Цього разу він проведе шість оперативних втручань. Три остеоінтеграції плеча — первинний етап та три остеоінтеграції стегна — другий етап (для раніше прооперованих воїнів).

Також шведський професор розповів про переваги цього методу протезування. Він зазначив, що остеоінтегративні протези більш функціональні та зручні у використанні. Адже вони не спираються на м’які тканини культі, а отже, не травмують їх і не натирають, забезпечують більш широкий діапазон руху та стабільність, за необхідності легко знімаються та надягаються, забезпечують краще відчуття свого тіла та дають більше можливостей для руху людині протягом дня.

Наших воїнів лікар Бранемарк оперує безоплатно. В операційній він працює разом з відомим українським ортопедом-травматологом Олександром Галузинським. Окрім того, прямо з операційної в режимі oнлайн Рікард Бранемарк проводитиме навчальний семінар для декількох сотень вітчизняних хірургів.

Докладніше читайте завтра.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото Тетяни Головатюк

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-09-19 20:40:13

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин