Україна і світ

Штрафи за їзду в нетверезому стані: у поліції нагадали про покарання для водіїв

Українці продовжують водити авто в стані алкогольного сп’яніння. Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький поділився статистикою за 2022 рік, а також нагадав про штрафи за керування напідпитку.

Порівняно з 2021 роком, статистика за 2022 рік за кількістю штрафів за алкоголь за кермом помітно гірша – 134 525 адмінпротоколів. Позаминулого року їх було 133 тис.

Через їзду під мухою, у 2022 році було 790 ДТП із потерпілими – 91 людина загинула, а травми отримали ще 1031.

Зараз дивляться

Олексій Білошицький також нагадав про поняття штраф за керування в нетверезому стані 2023 року – це стосується і наркотичного сп’яніння, і впливу лікарських препаратів.

Також штраф отримає і той, хто передав керування транспортом людині зі сп’янінням або під впливом препаратів. Якщо водій відмовиться від проходження огляду на факт наявності алкоголю чи інших речовин – він також отримає покарання.

Штрафи для порушників досить суворі – 17 тис. грн за перший раз і позбавлення прав до 1 року. За повторне аналогічне порушення – штраф у 34 тис. грн, позбавленням прав до 3 років і конфіскація транспорту.

Якщо водій вирішив і далі наражати на небезпеку своє життя та інших учасників дорожнього руху – 51 тис. грн, позбавлення прав до 10 років і конфіскація авто.

П’яний водій потрапив у ДТП – штраф 34 тис. грн і позбавлення прав до 3 років.

Утім, далеко не всі постанови потрібно обов’язково оплачувати. Раніше адвокати розповіли, чому штраф за тріснуте лобове скло – незаконний. Так, його потрібно оскаржити, щоб наступного разу не залишитися без прав.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-15 15:31:50