Україна і світ

Штайнмайер на конференції в Мюнхені звинуватив РФ і Китай у порушенні міжнародного права, а США — в егоїзмі

Президент Німеччини наголосив, що Росія, не лише анексувала Крим, але й перетворила насильницьке перекроювання кордонів на європейському континенті в політичні інструментиПрезидент Німеччині Франк-Вальтер Штайнмайер на відкритті конференції з безпеки в Мюнхені звинуватив Китай і Росію в порушенні норм міжнародного права, а США — в егоїстичних діях, які завдають шкоди міжнародному порядку. Про це повідомляє Reuters.

Наш найближчий союзник, Америка, перебуває під впливом зовнішньополітичного егоїзму і більше не слідує ідеї міжнародного співтовариства”, – цитує Frankfurter Allgemeine слова Штайнмайера.

Як приклад такої поведінки він навів девіз президента США Дональда Трампа, (“Кожна країна має ставити свої інтереси вище за всіх інших” – ред.), а також американську блокаду Всесвітньої торгової організації, за даними Reuters.

Президент ФРН звинуватив Росію в анексії Криму всупереч нормам міжнародного права.

“Росія, правомірно чи неправомірно ображена і відчужена, не лише анексувала Крим і повністю проігнорувала міжнародне право. Вона перетворила військову силу і насильницьке перекроювання кордонів на європейському континенті в політичні інструменти”, – заявив Штайнмайер.

На його думку, Китай хоча і став важливим гравцем в міжнародних інститутах завдяки своєму економічному зростанню, він також нехтує нормами міжнародного права.

“У той же час він (Китай — ред.) вибірково приймає міжнародне право лише в тих випадках, коли це не суперечить його власним інтересам. Його дії проти меншин в його власній країні турбують нас усіх”, – сказав Штайнмаєр, посилаючись на повідомлення про масові арешти мусульман-уйгурів.

Президент ФРН вважає, що якщо кожна країна прагне до безпеки за рахунок інших, це призводить до “більшої недовіри, більшої броні, зрештою, до меншої безпеки”.

Штайнмайер підтвердив прихильність Німеччині меті країн НАТО відносно видатків у два відсотки ВВП на безпеку.

Джерело: www.112.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Теги
Back to top button
Facebook
Close