Україна і світ

Що таке військовий ПДФО: відповідає експерт

1

Фото: Генштаб ЗСУ

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну військовослужбовці, отримуючи грошове забезпечення, почали сплачувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18%.

При цьому 60% зі сплаченого податку спрямовувалося до громади, де зареєстрована військова частина захисника чи захисниці (у 2022-23 роках цю частку тимчасово збільшили до 64%). Решта йшла до державного та обласного бюджетів.

Як результат, громада, де зареєстрована військова частина, отримувала доволі пристойний приплив фінансів. Що таке військовий ПДФО та які зміни відбулися у 2023 році – читайте в матеріалі.

Зараз дивляться

Що таке військове ПДФО: все про оновлення 

Керівник Центру громадської аналітики Вежа Валерій Клочок зазначає, що буквально днями Володимир Зеленський підписав закон про те, що військовий ПДФО перераховували з місцевих бюджетів до центрального.

Тема давня та доволі скандальна, адже впродовж кількох місяців місцеві органи влади опублікували тендери, де показували, що вони на мільйони, а то і мільярди гривень, ставили новий асфальт, бруківку, висаджували квіти.

Тобто, на ці гроші займалися благоустроєм міст. В той час, коли ми з вами донатимо на ЗСУ, купуємо автомобілі та інші необхідні речі для наших воїнів на передовій.

Що таке військове ПДФО, та які зміни відбулися у законодавстві

У Верховній Раді не з першого разу, а з другого, все-таки ухвалили зміни до чинного законодавства, які передбачають забирати виключно військовий ПДФО до центрального бюджету.

Далі вже з вами (громадянським суспільством) будемо контролювати, куди ці гроші взагалі витрачають, та на що саме. Тому є велике сподівання, що в центральному бюджеті вони будуть витрачатися саме на військові потреби та цілі задля перемоги України.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 14:03:39

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин