Що таке екзема: симптоми, лікування та особливості захворювання
Екзема – це запальне захворювання шкіри, яке зазвичай проявляється у вигляді плям або лускатого висипу на обличчі, руках, ліктях, колінах або інших частинах тіла.
Якщо екзему не тримати в узді, вона може посилитися і призвести до ускладнень – знебарвлення шкіри, появи пухирів та інфікування ран.
Докторка Калпана Саранджі вже 27 років працює дерматологинею у спеціалізованій лікарні Нанаваті Макс у Мумбаї і всі особливості екземи вивчила досконало.
Вона попереджає, симптоми екземи можуть відрізнятися у різних людей. Іноді прояви на шкірі можна прийняти за інші хвороби. Відтак, призначити неправильне лікування. Якщо є сумніви, краще проконсультуватися з фахівцем.
Але все ж, за словами, Калпани Саранджі, є деякі загальні ознаки екземи:
- нестерпний свербіж;
- сухі й огрубілі плями на шкірі;
- почервоніння і запалення окремих ділянок;
- зміна кольору шкіри через тривалі симптоми;
- потовщена шкіра на уражених ділянках.
Важливо зазначити, що симптоми екземи можуть з’являтися і зникати, з певними періодами загострення і ремісії.
Це шкірне захворювання може вражати людей різного віку, але частіше трапляється у дітей.
Точну причину появи цього стану фахівці не можуть назвати, але все ж схильні вважати, що екзема виникає через генетичну складову, деякі продукти харчування, дисфункцію шкірного бар’єру і чинники довкілля.
– Але треба пам’ятати, вилікувати екзему не можна. Це хронічне захворювання. Проте більшість людей з екземою можуть контролювати свої симптоми та запобігати загостренням, – говорить лікарка.
Лікування екземи
Хворобу можна лікувати, керуючи симптомами за допомогою застосування зволожувальних засобів, кортикостероїдів, антигістамінних препаратів і деяких змін у харчуванні.
Що стосується медикаментозного лікування, то дерматологиня наголошує, найефективніші ліки може призначити тільки фахівець, після обстеження.
Адже, як і симптоми, лікування може бути різним для кожного пацієнта. Щоб проблема не посилилася, не призначайте самі собі ліки, які допомогли, наприклад, сусідові.
– Але ось що можна зробити самому, це виключити зі свого раціону продукти-тригери екземи – молочні продукти, яйця, горіхи, пшеницю і сою, – каже дерматолог.
Вона рекомендує вести щоденник харчування і працювати з дерматологом для виявлення та усунення будь-яких потенційних дієтичних тригерів.
Багатьох цікавить питання, чи заразна екзема?
– Ні, екзема не заразна хвороба. І якщо ви боїтеся перебувати поруч із хворим на екзему, ваші побоювання абсолютно необґрунтовані, – каже лікарка.
Чи може стрес посилити екзему?
– Так, стрес може спровокувати загострення екземи або посилити наявні симптоми, – говорить Саранджі.
Лікарка зазначає, що методи управління стресом, такі, як вправи на релаксацію і медитація, можуть бути корисними для людей з екземою.
Чи можна лікувати екзему народними засобами?
– Деякі природні засоби дійсно можуть полегшити симптоми екземи, – запевняє дерматологиня.
До них вона відносить гель алое вера, кокосову олію або ванни з вівсянкою.
Проте, говорить докторка, важливо проконсультуватися з дерматологом, перш ніж пробувати будь-які натуральні засоби, щоб переконатися, що вони безпечні й ефективні саме для вашого конкретного випадку.
Джерело: HealthShots
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-08-22 11:38:51