Україна і світ

Що лікує насіння льону та яка користь міститься в рослині

Волокна льону широко використовують у різних цілях. Наприклад, виготовляють тканину, роблять борошно з льону та олію. Колись із суміші борошна пшона, пшениці та льону випікали коржі. А зараз насіння цієї рослини застосовують для очищення й оздоровлення організму. Що лікує насіння льону та яка користь в них міститься – читайте в матеріалі.

Льон: користь рослини для організму

За словами терапевта Карини Уварової, основними біологічно активними складовими льняного сім’я є А-лінолева кислота, фітоестрогени та клітковина. Льон багатий на Омега-3-жирні кислоти, а також на антиоксиданти. Крім цього, у деяких дослідженнях було показано, що сім’я льону можуть призводити до зниження рівня холестерину в крові, а також зниження вмісту трансжирів.

Додавання у дієту льону може сприяти сповільненню розвитку атеросклерозу,  а також відновленню циркуляції крові при недостатності кровообігу.

Альфа-ліпоєва кислота потенційно сприяє профілактиці виникнення порушень серцевого ритму. При дослідженні впливу вживання сім’я на стан здоров’я людини було показано, що цей продукт потенційно робить внесок у зниження систолічного та діастолічного кров’яного тиску у пацієнтів.

Також, згідно одного дослідження, припускається, що вживання льняного сім’я може  сприяти зниженню виникнення інфаркту міокарда та інсульту на 50%. Що стосується метаболічних захворювань, додавання сім’я льону у раціон сприяє зниженню цукру крові у пацієнтів із цукровим діабетом та перед діабетом.

Припускають також позитивний вплив льону відносно онкологічних захворювань: він може потенційно чинити захисний вплив проти раку молочної залози, простати, легенів, кишківника, яєчників, ендометрію та шийки матки, а також гепатоцелюлярної карциноми.

Як впливає льон на травну систему

Щодо травної системи, вживання льону сприяє урізноманітненню мікрофлори кишківника, що своєю чергою покращує стан не тільки самої травної, а й багатьох інших систем організму.

Це може відзначатися у позитивному впливі на стан печінки при її алкогольній хворобі, на чутливість організму до інсуліну, а також у зниженні ризику розвитку онкологічних захворювань кишківника.

Також наразі у процесі детального вивчення можливість додаткового вживання льону зменшити необхідність у застосуванні послаблювальних засобів для полегшення симптомів закрепу.

Шкода льону для організму людини

Експерт зазначає, що речовини, які містяться у льоні (наприклад, лінатин та ціаногенні глікозиди) можуть бути потенційно токсичними для організму людини. Але попри це, науково підтверджених даних щодо токсичного впливу цих речовин на здоров’я людини наразі немає.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-20 10:36:49