Україна і світ

“Сенсація”: Шарліз Терон, Ніколь Кідман і Марго Роббі відповідають на соромітні питання про рух Me Too

Фільм про падіння медіамагната Роджера Айлза під тиском звинувачень в домаганнях нарешті добрався до українського прокатуТак вийшло, що рух за права жінок і проти насильства та сексуальної експлуатації Me Too стартував усередині світу кіно. Поштовх до його вибухового розвитку дала історія з неймовірно могутнім продюсером Гарві Вайнштейном, коли одночасно спливли визнання жінок, яких він переслідував і ґвалтував протягом 30 років. Цей грандіозний скандал вийшов на світовий рівень і затьмарив собою не менш жахливу історію керівника американської новинної телемережі Fox News Роджера Айлза. Історія його зловживань побачила світ у 2014 році, коли вийшла книжка журналіста Гебріела Шермана “Найгучніший голос у кімнаті”, а у 2016 році проти Айлза подала позов про домагання одна з його ведучих – міс Америка 1989 року Гретхен Карлсон. Незабаром після цього він був звільнений, а потім помер.

По суті, Айлз був першим гігантом медіаіндустрії, який втратив все через подібні звинувачення. У минулому році світ побачили відразу дві екранізації його історії. Першим вийшло 7-серійне драматичне телешоу “Найгучніший голос” із Расселом Кроу в головній ролі, а пізніше – повнометражна картина “Сенсація”, яка заслужила три номінації на “Оскар” і виграла одну статуетку. І ось картина дісталася до українського прокату.

Фільм ставить у центр історії ведучу Fox News, юристку за освітою і майстриню задавати гострі питання під час інтерв’ю Мегін Келлі. Її роль грає майже невпізнаннв в гримі Шарліз Терон. Образ Гретхен Карлсон довірили Ніколь Кідман. Третьою до цієї компанії покликали Марго Роббі, якій дістався вигаданий персонаж на ім’я Кайла Поспісіл. Ця дівчина є концентрованим образом молодих і амбітних співробітниць Fox, які не бажали обмежуватися редакторською роботою і рвалися в ефір, для чого їм доводилося усамітнюватися для “співбесіди” з Айлзом в його кабінеті. Всі троє кожна своїм шляхом приходять до необхідності викрити боса у неприпустимій поведінці.


Кадр з фільму


Кадр з фільму “Сенсація”


Lionsgate


Кадр з фільму


Кадр з фільму “Сенсація”


Lionsgate


Кадр з фільму


Кадр з фільму “Сенсація”


Lionsgate

Тут важливо зазначити, що Fox News – телемережа, яка відкрито підтримує Республіканську партію США та відстоює консервативні цінності. Її члени критично висловлюються на адресу фемінізму та захисту прав ЛГТБ-спільноти, ставлять під сумнів зміну клімату (хоча на цей рахунок є науковий консенсус), підтримують роль релігії в суспільному житті і стоять на позиціях традиційної сім’ї. Що, втім, не завадило Айлзу двічі розлучитися і фактично зраджувати дружин із підлеглими. Нинішній президент США Дональд Трамп представляє саме цю партію. Голлівуд же в основній масі стоїть на позиціях соціально-ліберальної Демократичної партії, в основі ідеології якої рівно протилежні цінності.

Загалом, виходячи вже з цих позицій, чекати поблажок на адресу Айлза і йому подібних від режисера фільму Джея Роуча і сценариста Чарльза Рендольфа не доводиться. Втім, вони ще у дисклеймері перед початком фільму попереджають, що дещо додумали, щоб надати подіями більшої драматичності, ніж це було насправді. Тому глядачам, які категорично заперечують феміністський дискурс фільм точно не зайде – можна навіть не намагатися.


Кадр з фільму


Кадр з фільму “Сенсація”


Lionsgate


Кадр з фільму


Кадр з фільму “Сенсація”


Lionsgate

А ось тим, кому цікаві відповіді на питання до учасниць (як, втім, і учасників) руху Me Too на кшталт “а чому вони стільки років мовчали?”, “хіба, якщо вони мовчали, не означає, що їх все влаштовувало?” і “хіба секс в обмін на кар’єрні перспективи не нормальна угода?”, варто на картину сходити. Тому що на ці питання “Сенсація” відповідає непогано і цілком розгорнуто. Так історія Мегін Келлі оповідає про те, як страшно виходити самотужки проти високопоставленого ґвалтівника, і що насправді жінки мовчать по одній, а коли починають говорити, то їх виявляється несподівано багато. Гретхен Карлсон у “Сенсації” розповідає про те, що іноді для того, щоби наважитися заговорити, необхідно втратити все. А героїня Марго Роббі в яскравих барвах описує страждання, яких завдають домагання насправді. Всі три актриси відіграють свої завдання просто блискуче. Решту касту на тлі роботи цієї трійці навіть не помічаєш. Тим більше, що Айлз у Джона Літгоу вийшов не такий виразний, як у Рассела Кроу в серіалі. Австралійський актор взагалі удостоївся за свою роботу “Золотого глобуса”.


Кадр з фільму


Кадр з фільму “Сенсація”


Lionsgate


Кадр з фільму


Кадр з фільму “Сенсація”


Lionsgate

В іншому картину, нехай і оскароносну (найкращий грим і зачіски) і з двома акторськими номінаціями похвалити особливо нема за що. У сценарії взагалі ніяк не пояснюється конфлікт Айлза з синами власника Fox News Руперта Мердока (Малкольм Макдауелл), слабо прописана роль його дружини, яка стояла за нього до останнього, і при всьому прагненні трохи позгущати фарби досить невиразно поставлені сцени домагань Айлза до головних героїнь. Через це їхні душевні терзання приймаєш не так близько до серця. Втім, все це є в телевізійній постановці.

Але тішить оптимізм авторів, які за допомогою прийому з проламуванням четвертої стіни символічно передають естафету від Мегін Келлі, яка постраждала, але мовчала, Кайлі, яка уособлює покоління, що першим буде жити у світі, де насильницька поведінка засуджується і жорстоко карається. Саме для цього подібні фільми і потрібні. Як сильно би вони не дратували традиціоналістів.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close