Львівський портал

Сенатори США застерегли Україну від підриву антикорупційного прогресу

Сенатори Джин Шахін від Демократичної партії та Ліндсі Грем від Республіканської партії висловили занепокоєння тим, що нещодавно прийнятий закон, що узалежнює НАБУ і САП від генпрокурора, підриває значну частину прогресу боротьби із корупцією. Про це повідомляє Європейська правда.

У спільній заяві Шахін та Грем зазначили, що з часу Революції Гідності Україна досягла значних успіхів у боротьбі з корупцією.

“Ми побоюємося, що нещодавно прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом Зеленським закон підриває значну частину цього прогресу і суперечить надзвичайному бойовому духу України, а також очікуванням громадян України та міжнародної спільноти”, – заявили вони.

Сенатори наголосили, що одним з найпоширеніших аргументів на користь припинення підтримки України є те, що вона начебто була охоплена корупцією.

“Ми визнаємо, що Україна продовжує досягати прогресу на цьому фронті, і закликаємо владу утриматися від будь-яких дій, що підривають цей прогрес”, – закликали Шахін та Грем.

Вони висловили переконання, що як в інтересах України, так і в інтересах Сполучених Штатів відповідати очікуванням суспільства та забезпечувати надійне державне управління, яке стане основою для економічного процвітання України та подальших американських інвестицій.

Передісторія

22 липня Верховна Рада у турборежимі винесла на розгляд та ухвалила в цілому скандальний законопроєкт, який ліквідовує незалежність антикорупційних органів, САП і НАБУ, і натомість підпорядковує їх генпрокурору України.

Фактично за один день законопроєкт підписав голова ВРУ, передав його на підпис президенту, а Володимир Зеленський, незважаючи на заклики НАБУ, САП та громадськості, все-таки підписав закон. Документ негайно опублікували в «Голосі України», таким чином він вступив у дію 23 липня.

Ще до голосування у Верховній Раді в Єврокомісії висловили стурбованістьситуацією довкола НАБУ і САП. Там заявили, що ці органи мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості. Схвалення законопроєкту у парламенті викликало занепокоєння комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос.

В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередили Київ, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови.

Єврокомісія теж висловила стурбованість ухваленням цього закону та на найвищому рівні попросила від Києва пояснень.

Україну сколихнула хвиля масових мирних протестів. У низці міст, зокрема у Києві, Львові, Дніпрі, люди два дні поспіль виходили на вулиці з закликами відновити незалежність у роботі САП і НАБУ. Левову частку протестувальників складала молодь.

Зі свого боку деякі нардепи вже анонсували подання до Конституційного суду України для скасування цього скандального закону.



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-24 10:27:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин