Львівський портал

Сенат США провалив п’ять резолюцій на підтримку України

У середу ввечері, 5 березня, п’ятеро сенаторів винесли на голосування кожен свою резолюцію на підтримку України. Однак усі ці резолюції були заблоковані голосуванням сенаторів-республіканців. Про це пише «Голос Америки» з посиланням на заяви посадовців, які були авторами цих резолюцій.

Помічники сенаторів також уточнюють, що розгляд цих резолюцій не був занесений в протокол голосування, відтак точних даних про те, хто голосував «за», а хто «проти», немає.

В тексті кожної із цих резолюцій був заклик «засудити жорстоке вторгнення володимира путіна в Україну та знову підкреслити підтримку Сполученими Штатами України та західної демократії».

Авторами резолюцій виступили сенатори-демократи: Майкл Беннет, Кріс Ван Голлен, Дік Дурбін, Річард Блюменталь та Пітер Велч. До них долучився також і незалежний сенатор Берні Сандерс. Останній традиційно перебуває у коаліції із демократами щодо багатьох законопроєктів.

Лідер демократичної меншості у Сенаті Чак Шумер виступив на підтримку резолюцій.

У залі засідань Сенату він наголосив, що ці резолюції «підтверджують основні двопартійні засади», які мають підтримувати як демократи, так і республіканці.

Водночас очільник Комітету із міжнародних відносин Сенату, республіканець Джим Ріш, не підтримав резолюції. Донедавна він був послідовним прихильником допомоги Україні.

«Це навіть не законопроєкт, це лише резолюція. Немає нікого, хто б не погодився з її текстом… Але ця резолюція матиме абсолютно нульовий ефект», – зазначив Ріш.

Як повідомляв Львівський портал, у третю річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну Генасамблея ООН ухвалила дві резолюції. Першою, українською, засуджено збройну агресію рф. Проти цього документа проголосували США, сама росія, Білорусь, Угорщина, Ізраїль, КНДР та ще 12 країн.

Другу резолюцію ініціювали США, у ній повномасштабне вторгнення росії називають «конфліктом», а також закликають до «швидкого припинення конфлікту і подальший заклик до встановлення міцного миру між Україною і росією». Проти проголосували всього вісім країн-членів ООН, утримались – 73, зокрема й Україна.

Натомість те, що Генасамблея ООН ухвалила українську резолюцію щодо збройної агресії росії, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав дипломатичним здобутком.

Також США 26 лютого вперше утрималися від заяви членів Світової організації торгівлі (СОТ), яка засудила агресію росії в Україні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: «Голос Америки»

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-03-07 18:58:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин