Україна і світ

Сейм Литви заборонив володіти зброєю росіянам і білорусам, які проживають в країні

1

У Литві заборонили володіти зброєю росіянам і білорусам, які проживають в країні.

У четвер, 15 грудня, Сейм Литви затвердив поправки до закону про контроль над зброєю та боєприпасами.

– З ініціативи парламентського Комітету національної безпеки та оборони (КНБО) у проєкт було внесено доповнення про заборону на придбання та зберігання зброї, збройного приладдя, боєприпасів та їхніх частин для громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь, – йдеться на сайті Сейму.

Водночас приватні торговці зброї у Литві отримали право продавати зброю, що дозволена в цивільному обігу.

– Стрілки, солдати-добровольці, військовослужбовці професійної військової служби нарешті зможуть придбати у Литві зброю категорії А. Півроку тому ми дозволили її мати, тепер ми уможливлюємо її придбання тут, у Литві, – пояснив голова КНБО Лаурінас Кащюнас.

На важливості цього положення наголосив віцеспікер Сейму Паулюс Саударгас, який запропонував враховувати досвід формування територіальної оборони в Україні.

На його думку, правильніше надати можливість усім, хто готовий захищати країну у разі зовнішньої агресії, придбати зброю заздалегідь. У такому разі люди матимуть достатньо часу, щоб “звикнути до зброї, тренуватися з нею в тирі, поставити оптику, тепловізійний прилад, щоб, не дай Боже, у разі потреби вони могли піти захищати країну”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За проєкт після розгляду проголосували 106 депутатів Сейму, проти не виступив жоден, 10 депутатів утрималися.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-12-16 00:17:36

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин