Львівський портал

СБУ показала ще 16 організаторів псевдореферендуму рф

СБУ повідомила про підозри ще 16 організаторам псевдореферендуму рф на тимчасово окупованих територіях Донеччини, Херсонщини і Запоріжжя. Про це йдеться у Facebook Служби безпеки України.

Так, на Донеччині підозру від СБУ отримали: Денис Пушилін, «голова днр»; Володимир Бідьовка, «голова народної ради днр»; Радомська Олена, «секретар цвк днр».

На тимчасово окупованій частині Запорізької області підозру від СБУ отримали: Євген Балицький, «голова військово-цивільної адміністрації Запорізької області»; Галина Данильченко, «виконуюча обов’язки мера» Мелітополя; Олександр Сауленко, «голова військово-цивільної адміністрації Бердянська»; Галина Катющенко, «голова центральної виборчої комісії» Запорізької області»; Андрій Сігута, «голова військово-цивільної адміністрації» Мелітопольського району». Максим Зубарев, «голова Якимівської громади Мелітопольського району».

На тимчасово окупованій частині Херсонської області підозру СБУ отримали: Володимир Сальдо, «голова військово-цивільної адміністрації» Херсонської області; Кирил Стремоусов, «заступник голови військово-цивільної адміністрації» Херсонської області;  Марина Захарова, «голова центральної виборчої комісії» Херсонської області; Ольга Кулик, «голова територіальної виборчої комісії Генічеського району»; Тамара Мірошниченко, «голова територіальної виборчої комісії Бериславського району»; Олена Саяхова, «голова тимчасової виборчої комісії Каховського району»; Людмила Козлова, «голова тимчасової виборчої комісії Скадовського району».


FE459AD8 2025 4A78 A990 B37AD4AF9709

EC69B7D0 9F66 4C98 8AF1 D87AEF55B59F

Слідчі СБУ підозрюють цих осіб у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

 Зокрема, встановлено, що ці колаборанти за підтримки збройних формувань рф і представників держави-агресора провели низку заходів для підготовки та організації проведення незаконного референдуму, а саме: створили територіальні дільниці для псевдоголосування; сформували фейкові територіальні та дільничні виборчі комісії; інформували мешканців громад щодо підготовки та проведення «референдуму»; склали попередні списки учасників «плебісциту»; розробили та затвердили форму й текст «бюлетенів» для голосування на псевдореферендумі, а також розпорядились щодо виготовлення та доставки їх для голосування на дільниці та до відповідних комісій; забезпечили фінансування підготовки та проведення «референдуму» тощо.

Додамо, що раніше Служба безпеки України назвала перших чотирьох людей, який підозрює в організації російських псевдореферендумів на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2022-09-28 15:05:51