СБУ: агенти рф намагалися встановити GPS-маячок на спецтранспорт, що супроводжує колони ЗСУ
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2025/02/477199403_992170969676480_4906616962831883304_n-150x150.jpg)
Як повідомляється, агентами рф виявилися 20-річний безробітний, який «втемну» залучив до своєї підривної діяльності 17-річного підлітка, пообіцявши йому «швидкий заробіток».
За даними слідства, за завданням свого російського куратора вони мали приховано встановити GPS-трекер на спецавтомобіль, що супроводжує колони Сил оборони, щоб окупанти могли в режимі реального часу слідкувати за маршрутами руху та пунктами прибуття українських військ у фронтових районах.
«За вказівкою агента неповнолітній відстежив місце паркування спецавтомобіля ЗСУ. Дочекавшись сутінків, він намагався закріпити на ньому „маячок“. У цей момент юнак був затриманий співробітниками СБУ. Одночасно українська спецслужба затримала основного агента, який координував злочинні дії неповнолітнього. При обшуках у затриманих вилучено мобільні телефони із доказами підривної діяльності, а також GPS-трекер, яким вони збирались „обладнати“ автомобіль ЗСУ», — йдеться в повідомленні.
Крім того, під час розслідування було встановлено, що агент рф додатково фіксував для росіян локації ТЦК та паркувальні місця службового транспорту українських військ.
«Для конспірації агент подобово орендував житло, а комунікацію з окупантами підтримував через анонімний чат у месенджері. Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна», — додали в СБУ.
Як повідомляла АрміяInform, українська спецслужба затримала поплічника окупантів, який коригував удари по Слов’янську і планував втекти до рф.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-02-11 14:49:00