Санкції мають бути спрямовані на широку економічну базу РФ, не лише на ВПК – Власюк
Російський приватний сектор тісно співпрацює із військовопромисловим комплексом РФ.
Зокрема, навіть заводи у Росії, які виробляють добрива, тісно пов’язані із обстрілами України.
На це вказав уповноважений президента з питань санкційної політики України Владислав Власюк у своєму дописі у Facebook.
Цивільні заводи РФ обслуговують російський ВПК
Власюк відреагував на розслідування Reuters про зв’язок російського бізнесу і ВПК РФ, яке журналісти відстежили за перевезеннями залізницею.
Як вказує Власюк, хімічні підприємства РФ постачають сировину для виробництва вибухівки, як от, наприклад, завод Свердлов у Дзержинську є головним виробником вибухівки HMX та RDX, яка використовується в артилерії та ракетах.
Крім того, російська компанія Eurochem, заснована олігархом Андрієм Мельниченком, постачає до Свердлова хімікати:
- Невинномиський Нітроген відправив 38,000 тонн оцтової кислоти.
- Новомосковський Нітроген — 5,000 тонн азотної кислоти, достатньо для виробництва 3,000 тонн вибухівки RDX (еквівалент 500,000 артилерійських снарядів), вказує Власюк.
Також до війни проти України причетна російська компанія Уралхім, яка знаходиться у власності Дмитра Мазепіна. Саме це підприємство надало 27,000 тонн аміачної селітри та 6,000 тонн азотної кислоти, які були використані для створення вибухівки типу Amatol.
Інше підприємство, Середньоуральський мідеплавильний завод (SUMZ), що пов’язане з Іскандером Махмудовим, постачає олеум для заводів у Тамбові, Казані та Пермі.
Як вказує Власюк, російська компанія Лукойл, яка частково належить Вагіту Алекперову, поставила 6,500 тонн толуолу на порохові заводи у Пермі, Казані та Бійську.
– Немає в РФ нічого, що вони не перетворюють у зброю. Заводи, які виробляють добрива, одночасно постачають ключові компоненти для створення вибухівки, яка щодня використовується проти України. Це ще раз підтверджує, що санкційна політика має бути спрямована не лише на військову промисловість Росії, а й на її широку економічну базу, яка живить війну, – написав він.
В самому розслідуванні Reuters вказується, що у той час як мільярдери, у власності яких перебувають зазначені заводи, перебувають під західними санкціями, їх хімічні компанії здебільшого уникли великих фінансових штрафів або заборон на імпорт критично важливих товарів зі США або Європейського Союзу.
– Більша частина продукції цих хімічних заводів – це цивільні товари, як-от добрива, які мають вирішальне значення для сільського господарства. Давня політика Заходу звільняє продовольство від санкцій, щоб запобігти голоду і дипломатичній реакції з боку країн, що розвиваються, – зазначається у матеріалі Reuters.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Уповноважений президента з питань санкційної політики України Власюк у своєму дописі додав, що українська сторона вже говорить про цю проблему із партнерами.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-30 19:06:00