Україна і світ

Саміт миру в Швейцарії та які країни не підписали комюніке: що пишуть іноземні ЗМІ

Фото: Офіс президента

Дводенний Саміт миру в Швейцарії, присвячений шляхам до припинення війни в Україні, завершився тим, що ключові держави підписали спільне комюніке, погоджено понад 80 іншими країнами та міжнародними організаціями.

Які країни відмовилися підписати комюніке

Проте Індія, Саудівська Аравія, Південна Африка та Об’єднані Арабські Емірати, які мають важливі торговельні відносини з Росією як члени економічної групи БРІКС, взяли участь у зустрічі, але не погодилися підписати спільну заяву, зазначають у виданні CNN.

Документ підтвердив зобов’язання підписантів утримуватися від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципів суверенітету та незалежності всіх держав, включаючи Україну, в рамках міжнародно визнаних кордонів.

Зараз дивляться

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції разом з лідерами Європейського Союзу, Гани, Канади, Чилі та Швейцарії заявив журналістам, що важлива підтримка територіальної цілісності України, тому що без цього не буде міцного миру.

Український план миру

Понад 100 країн та організацій зібралися на березі озера поблизу Люцерна, щоб підтримати мирний план з 10 пунктів, який президент Володимир Зеленський вперше виклав наприкінці 2022 року.

Ця формула містить вимоги щодо припинення бойових дій, відновлення територіальної цілісності України, повного виведення російських військ і відновлення довоєнних кордонів з РФ – умови, на які кремлівський диктатор Володимир Путін навряд чи коли-небудь погодиться, зазначають у виданні The Bloomberg.

Серед присутніх високопоставлених гостей були лідери Аргентини, Канади, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції та Великої Британії.

Віце-президент США Камала Гарріс була присутня на Саміті миру та скористалася нагодою, щоб оголосити про пакет допомоги в розмірі $1,5 млрд, який піде на гуманітарні витрати та допоможе Україні відновити зруйновану інфраструктуру.

– Такий високий рівень відвідуваності свідчить про одне. Світ глибоко переймається війною в Україні, спровокованою агресією Росії, – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

У комюніке йдеться, що підписанти уклали ще кілька угод. Серед них був принцип, згідно з яким Україна повинна мати дозвіл на власні атомні електростанції, включно з окупованою Запорізьку атомну електростанцію, і що Кремль утримується як від використання, так і від загрози використання ядерної зброї.

Сторони також заявили, що всі діти та цивільні особи, які були незаконно переміщені, мають бути повернуті в Україну.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-16 23:18:40