Україна і світ

Рухані попросив пробачення за те, що Іран не одразу визнав збиття літака МАУ

Президент Ірану Хасан Рухані попросив вибачення за затримку з визнанням збиття літака “Міжнародних авіаліній в Україні” під Тегераном. Він вкотре зазначив, що іранські військові саме випадково збили український літак.

Вибачення Рухані попросив в ефірі національного телебачення Ірану. Про це повідомляє Al Jazeera.

Він також виступив з вимогою до іранський військових оприлюднити більше інформації щодо авіакатастрофи літака МАУ поблизу аеропорту Імама Хомейні.

Я хочу, щоб Генеральний штаб та іранські військові прийшли і розповіли народу усі деталі розслідування,
– заявив Хасан Рухані.

Що ще Рухані казав про аварію літака?Раніше Хасан Рухані казав, що збройні сили Ірану були єдиним способом дізнатися про причини авіакатастрофи українського літака. Він також запевнив, що з самого початку відчував, що трагедія не була випадковою.

Авіакатастрофа МАУ в Ірані: коротко про головне

  • Вранці 8 січня український літак Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” розбився незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Літак здійснював рейс PS 752 Тегеран – Київ.
  • На борту перебувало 176 людей: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу (усі українці). Ніхто із них не вижив.
  • Іран спочатку заявив, що трагедія сталася через технічні проблеми літака. Проте президент МАУ Євгеній Дихне одразу повідомив, що літак був справним, бо за 2 дні до авіакатастрофи проходив технічне обслуговування.
  • Згодом розвідки США, Канади, Нідерландів та Великої Британії заявили, що український літак збила ракета Ірану.
  • 11 січня Іран офіційно повідомив, що його військові випадково збили пасажирський літак МАУ. Відповідальність взяв на себе Корпус вартових ісламської революції.
  • Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна наполягатиме на цілковитому визнанні вини та очікуватиме від Ірану запевнень щодо повного й відкритого розслідування катастрофи.

Аварія літака МАУ, Іран, авіакатастрофа
Авіакатастрофа українського літака в Ірані / інфографіка 24 каналу

Джерело Телеканал новини «24»

Теги
Facebook
Close