Україна і світ

“Руський мір” і “фашисти”: СБУ викрила мережу ітернет-агітаторів, керованих з РФ

За останні декілька днів кіберфахівці СБУ припинили діяльність одразу декількох інтернет-агітаторів, які систематично розпалювали ворожнечу та закликали до повалення конституційного ладу в Україні.

”Руський мір” і “фашисти”: СБУ викрила мережу ітернет-агітаторів, керованих з РФ

Усі фігуранти напряму керувалися “кураторами” з Російської Федерації. Незаконні заклики та пропаганду в інтернеті поширювали у Закарпатській, Херсонській, Дніпропетровській та Полтавській областях.

Зазначається, що активізація інтернет-сепаратизму збігається з так званими тарифними протестами в Україні.

– Під час обшуків за місцем проживання інтернет-агітаторів було вилучено комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, – йдеться у повідомленні.

На Закарпатті агітатор з міста Берегово, створивши декілька акаунтів у соцмережах, поширював заклики до відділення області від України, а також порушення територіальної цілісності України.

На Херсонщині агітатор з міста Олешки систематично виправдовував російську збройну агресію з боку та закликав до приєднання центральних та південно-східних областей України до складу РФ.

На Дніпропетровщині затримали уродженця Донецька, який відкрито вболівав за приєднання Криму до РФ, а також закликав вбивати “українських фашистів”, просуваючи ідеї “руського миру”.

На Полтавщині агітаторка з міста Горішні Плавні розміщувала сотні публікацій із закликами до сепаратизму та повалення конституційного ладу в Україні: дописи вона публікувала у спільнотах з аудиторією понад 100 тис. користувачів.

Кримінальні провадження стосовно затриманих відкрито за за ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.

Усі фігуранти отримали повідомлення про підозру, слідчі дії тривають.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-01-25 10:43:57

Back to top button