Львівський портал

Розкрадання на шахті «Надія» на Львівщині: справу скерували до суду

Правоохоронці передали до суду матеріали кримінальної справи за фактом розкрадання на шахті «Надія» на Львівщині, у якій Міністерству енергетики України завдано значних збитків. Про це повідомив керівник ГО «Дорожній контроль Захід» Олександр Клімов.

За його словами, п’ятеро людей, серед яких директор шахти Павло Мороз, головний інженер Андрій Зощук, начальник техкомплексу Василь Садовников, племінник «смотрящого» за шахтою Андрій Венгрин Андрій Петрик та теперішній директор шахти «Надія» Михайло Танчев, обвинувачуються у злочинній діяльності, що спричинила значні збитки для Міністерства енергетики України.

«Але не все так погано, як вам здається. Головне, що Міністерство енергетики задоволено такою роботою цих осіб. Попри спричинення збитків самому міністерству, його посадові особи нагороджують цих фігурантів посадами», – пише Клімов.

Він зазначає, що Михайло Танчев став директором шахти «Надія», попри оголошення підозри у розкраданні, а Василь Садовников став бізнесменом та без торгів уклав договір на збагачення вугілля на суму майже 30 млн гривень для ДП «Волиньвугілля», що також перебуває під контролем міністерства.

«Що ще потрібно знати про мильну бульбашку?! Судячи з ситуації, зрозуміло, що Міненерго зацікавлено в таких особах, які грабують державу в особі Міністерства енергетики», – заявив Клімов.

Нагадаємо, що шахта «Надія», що знаходиться в місті Соснівка на Львівщині, неодноразово потрапляла під обшуки через розтрату державного майна. Зокрема, на початку травня 2023 року СБУ разом із поліцією проводили обшуки на шахті з цього ж приводу.

Останній обшук відбувся у червні 2024 року, коли правоохоронці викрили схему нелегального продажу вугілля на шахті. У січні-лютому 2024 року директор, головний інженер – перший заступник директора, начальник технологічного комплексу та керівник підприємства розікрали кам’яне вугілля, завдавши державі збитків на суму майже 2,4 млн грн.

Їм інкримінують розтрату чужого майна та службове підроблення офіційних документів (ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Максимальна санкція статей передбачає до 12 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Facebook/Oleksandr Klimov

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-02-01 14:11:00