Росіяни хочуть запускати до тисячі дронів на добу, ми можемо все це збивати, – Зеленський

Росія планує використовувати для атак до тисячі безпілотників до добу. Україна знайшла метод протидії – дрони перехоплювачі, але потребує фінансування для масштабування виробництва. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час брифінгу у Римі 10 липня.
«У них [росіян] план – 700-1000 дронів на добу. Якщо наші партнери почують усе, що я з ними зараз обговорював, ми все будемо збивати. Ми знайшли рішення – дрони-перехоплювачі. І ми можемо їх масово виробляти, потрібно пришвидшити фінансування цього процесу», – прокоментував він.
За словами Зеленського, виробництвом дронів-перехоплювачів в Україні займаються чотири компанії, одна з них – українсько-американська. Робота перехоплювачів уже довела свою ефективність, головне питання зараз – належний рівень фінансування.
«Ми як країна знайшли рішення. Тепер треба масштабувати виробництво», – зауважив президент.
Водночас він додав, що масованими атаками російський правитель Владімір Путін хоче дестабілізувати ситуацію в Україні. Але Україна відповідатиме.
Передісторія
Про важливість створення «дронової ППО» в Україні говорять тривалий час, зокрема волонтери, які постачають безпілотники Силам оборони. Йдеться про те, аби бійці мобільних вогневих груп збивали російські «Шахеди» дронами-перехоплювачами.
Ще на початку 2025 року Сергій Стерненко критикував військове керівництво за відсутність системних дій у розбудові такої системи протиповітряної оборони. Нещодавно волонтер знову акцентував увагу на тому, що більшість бійців мобільних вогневих груп не вчать працювати з дронами-перехоплювачами. Вони й надалі намагаються збивати ворожі «Шахеди» з кулеметів, але зараз це стало менш ефективно, бо зросла висота їхнього польоту.
У середині червня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна працює над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але потребує додаткового фінансового ресурсу. Згодом він повідомив, що частину коштів на це виділять Німеччина й Канада.
За словами Зеленського, загалом над виробництвом перехоплювачів в Україні працюють чотири компанії, дві з них – «дуже успішно». Військові вже почали збивати ворожі безпілотники за допомогою дронів-перехоплювачів, але для нарощення їхнього масового виробництва ще потрібен час.
У Генштабі кажуть, що працюють над розгортанням роботи дронів-перехоплювачів, але для цього потрібна технічна база, навчання та доукомплектування екіпажів.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-10 21:41:00