Львівський портал

Росіяни взяли під контроль Суджу, – DeepState

Російські війська взяли під свій контроль місто Суджа у Курській області. Про це повідомили в аналітичному проєкті DeepState.

За даними аналітиків, окрім Суджі, росіяни захопили ще один населений пункт в Суджанському районі. Йдеться про село Рубанщина.

Разом з тим, ворогу також вдалося окупувати Новолюбівку в Луганській області.

Нагадаємо, що 12 березня російські війська частково зайняли місто Суджа в Курській області, але повного виходу ЗСУ звідти не відбулося.

Зокрема росіяни увійшли до Суджі після встановлення вогневого контролю над дорогою Юнаківка – Суджа.

Крім того, 8 березня в районі Суджі російська піхота використала трубу газопроводу для того, щоб перекинути непомітно для дронів штурмову роту (до 100 осіб), і вклинились в позиції Сил оборони. Трубу взяли під посилене спостереження, виявили район зосередження штурмовиків, триває його ліквідація.

Підготовку операції ворог вів кілька днів, використовуючи КАБи, але підірвати трубу Силам оборони не вдалося через проблеми з логістикою. Ймовірно, це труби газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» діаметром 1,4 м.

Водночас у Генштабі заявили, що ситуація в Курській області була під контролем командування, інформація щодо масованого прориву росіянами кордону України на Сумщині не відповідає дійсності, а в Суджі російські спецпризначенці, які раніше перемістилися по газопроводу, несуть «дуже великі» втрати

Крім того, напередодні росіяни прорвалися через український рубіж оборони південніше Суджі, Сили оборони намагаються стабілізувати ситуацію.

12 березня проєкт Deep State опублікував оновлені дані, згідно з якими Сили оборони нібито перестали контролювати місто Суджа та низку інших населених пунктів на Курщині. Головком ЗСУ Олександр Сирський після цього заявив, що в оперативній зоні угруповання військ «Курськ», у передмістях Суджі та районах навколо неї, продовжуються активні бойові дії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-03-15 19:31:00