Росіяни готують провокації на тлі протестів проти закону щодо НАБУ та САП, – розвідка

Російські спецслужби та пропагандисти ретельно вивчають ситуацію всередині України, щоб використати повʼязані із ухваленням закону №12414 протести для підриву здатності українців чинити спротив збройній російській агресії. Про це заявили у Головному управлінні розвідки.
За оцінками української розвідки, Росія хоче дискредитувати Україну у світі, аби послабити або зруйнувати підтримку Заходу збройної боротьби з агресором.
Зазначається, що росіяни розглядають можливості скористатись суспільним невдоволенням для загострення ситуації, використовуючи інформаційні ресурси впливу.
«Для підняття градусу протестів, поглиблення поляризації та хаотизації українського суспільства, і, як наслідок, втрати стійкості держави під час екзистенційної війни, не виключені провокативні дії, інспіровані з Москви», – заявили у ГУР.
Передісторія
22 липня Верховна Рада у турборежимі винесла на розгляд та ухвалила в цілому скандальний законопроєкт, який ліквідовує незалежність антикорупційних органів, САП і НАБУ, і натомість підпорядковує їх генпрокурору України.
За закон проголосували 263 народних депутати, зокрема й низка зі Львівщини. Поіменний результат голосування доступний за цим посиланням.
Відразу після ухвалення законопроєкт негайно підписав голова ВРУ Руслан Стефанчук і передав його на підпис президенту. Володимир Зеленський, незважаючи на заклики НАБУ, САП та громадськості, все-таки підписав закон.
На мирні акції протесту проти скандального закону раптом вийшли українці у Києві, Львові, Дніпрі та в інших містах. На них президент жодним чином публічно не відреагував, а в своєму зверненні, записаному вночі, запевнив, що антикорупційні органи в Україні працюватимуть, просто їх треба «очистити від російських впливів».
Закон оперативно опублікували в «Голосі України» у день ухвалення. Таким чином він відразу вступив у дію.
Ще до голосування у Верховній Раді в Єврокомісії висловили стурбованість ситуацією довкола НАБУ і САП. Там заявили, що ці органи мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості. Схвалення законопроєкту у парламенті викликало занепокоєння комісарки з питань розширення ЄС Марти Кос.
В Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) попередили Київ, що атака на антикорупційні органи негативно вплине на оборонні інвестиції в Україну та на фінансування відбудови.
Тим часом деякі нардепи вже анонсували подання до Конституційного суду України для скасування цього скандального закону.
23 липня президент Володимир Зеленський зібрав на нараду керівників правоохоронних та антикорупційних органів України, серед них були й очільники НАБУ та САП. Коментуючи результати цієї зустрічі, президент заявив, що всі домовилися працювати «виключно конструктивно».
Натомість НАБУ та САП виступили з публічними заявами, у яких закликали повернути гарантії незалежності цим інституціям на законодавчому рівні.
Фото: ілюстративне, Ігор Зінкевич / Facebook
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-23 17:44:00