Росія може використати паузу у допомозі США для виснаження української ППО – ISW

Росія може використати тимчасове призупинення військової допомоги США Україні та обмеження обміну розвідданими, щоб активізувати атаки та виснажити запаси української протиповітряної оборони.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
У ніч на 7 березня російські війська здійснили найбільший комбінований удар по Україні з листопада 2024 року. Удари були завдані з використанням ракет та безпілотників.
Як змінилася тактика російських атак
Аналітики зазначають, що російські війська продовжують змінювати тактику, щоб пристосуватися до української системи ППО. Зокрема, вони збільшують кількість безпілотників Shahed та дронів-приманок у кожному ударі. Такі зміни почали впроваджуватися восени 2024 року, ймовірно, у відповідь на вдосконалення засобів радіоелектронної боротьби з боку України.
За даними ISW, у січні 2025 року російські війська запускали в середньому 83,4 безпілотника за один удар, у лютому – 139,3, а з 1 по 7 березня – 128,8.
Протягом перших місяців 2025 року росіяни рідко використовували ракети під час атак.
Проте в ніч на 7 березня вони застосували 67 ракет, що є найбільшою кількістю за цей період.
Аналітики зазначають, що російські сили, ймовірно, збільшили застосування балістичних ракет Іскандер-М /КН-23 та крилатих ракет Х-101/Х-55, а також використали значну кількість безпілотників Shahed , дронів-приманок і ракет Калібр для виявлення і придушування українських засобів ППО.
– Росія, ймовірно, намагається скористатися призупиненням американської військової підтримки, щоб завдати ударів великої дальності та виснажити запаси ракет української ППО. Аналітики також припускають, що обмеження доступу до розвідданих США може вплинути на швидкість реагування України на зміну тактики ударів РФ, – зазначають в ISW.
Окрім цього, Росія, ймовірно, намагається змусити Україну швидко використати запаси перехоплювачів для систем Patriot, які є ключовими для протидії балістичним ракетам. Це може сприяти збільшенню шкоди від подальших атак.
ISW зазначає, що зменшення запасів ракет для ППО змусить Україну більш вибірково використовувати засоби протиповітряної оборони. Успішні удари по енергетичній інфраструктурі можуть мати довготривалий вплив на здатність країни виробляти електроенергію для оборонних та цивільних потреб.
Також російські війська продовжують наступальні операції на окремих ділянках фронту, що може бути спробою скористатися можливими наслідками припинення військової допомоги США.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-08 16:28:00