Україна і світ

Російський рубль обвалився до мінімуму за рік, у Петербурзі черги в обмінники

Російський рубль впав до найнижчої позначки за останній рік, з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У п’ятницю вранці на Московській фондовій біржі (ММВБ) курс рубля опустився до 82 рублів за долар США. Станом на 17.30 за Києвом він торгується на позначці трохи більше 81 рубля за долар.

Щодо євро рубль опустився на 2% до 90,06 щодо євро.

Зараз дивляться

Трейдери кажуть, що падіння пов’язане з кількома факторами, включаючи зниження цін на нафту в березні, що скоротило російські доходи, і продаж західного бізнесу в Росії після вторгнення.

screenshot 4

Скриншот: Investing.com

Вартість рубля не падала до такого рівня з квітня 2022 року, хоча відразу після повномасштабного вторгнення вона була ще нижчою, коли опустилася до 113 рублів за долар США. У липні валюта стабілізувалася до 50 рублів, але відтоді вона знову ослабла.

Російський диктатор Володимир Путін запевняв внутрішню аудиторію, що економіка країни стійка до економічних санкцій, але минулого тижня він заявив, що санкції можуть мати негативний вплив на Росію.

За словами міністр фінансів Росії Антона Силуанова, останнє падіння пов’язане зі змінами в імпорті та експорті до країни. Він додав, що обмінний курс коливається “в умовах мінливої зовнішньоекономічної кон’юнктури”.

Падіння російської валюти вже спричинило черги в обмінних пунктах в РФ. Видання Фонтанка повідомляло про величезну чергу до відомого у Санкт-Петербурзі пункту обміну.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Наприкінці минулого року західні країни запровадили верхню межу цін на російську нафту, яка є величезним джерелом доходу для РФ.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-07 21:19:32

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин