Україна і світ

Росії можуть дозволити транзит товарів у Калінінград – Der Spiegel

Єврокомісія планує найближчими днями випустити роз’яснення, яке дозволить Росії відновити транзитні постачання товарів до Калінінграда через Литву. Але товари будуть завозитися в обмежених кількостях.

Про це повідомляє видання Der Spiegel із посиланням на джерела в Єврокомісії.

З 17 червня Литва блокує постачання таких товарів, як будівельні матеріали, метал та вугілля, до Калінінграда через санкції Євросоюзу, введені проти Росії у відповідь на військове вторгнення в Україну.

Заборона торкнулася залізничних перевезень між Москвою та Калінінградом, а також поставок автомобільним транспортом. Повітряні та морські маршрути не зазнали санкцій.

Згідно з документом, Росії дозволять ввозити до Калінінграда підсанкційні товари, але тільки в обсягах, як до масштабного воєнного вторгнення.

Цей захід має запобігти експорту продукції в інші країни через Калінінград, в обхід санкцій ЄС.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц прагне уникнути непотрібних провокацій із боку Росії. Правила транзиту товарів, на його думку, мають встановити з урахуванням того, що йдеться про перевезення між двома частинами Росії.

Проте є вагомі аргументи на користь позиції Литви, яка виступає проти такого рішення Єврокомісії. Виходить, що Росія експортує підсанкційні товари до ЄС, а потім експортує їх у Росію, що заборонено санкціями.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель також заявив, що позиція литовського уряду відповідає режиму санкцій.

Нагадаємо, що у березні під час зустрічі послів ЄС, присвяченої четвертому пакету санкцій проти РФ, група вирішила, що санкції не вплинули на перевезення між Росією та її ексклавом.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-07-02 19:42:37

Back to top button