Львівський портал

Романа Віктюка поховають у Львові, – ЗМІ

Режисера Романа Віктюка, який помер 17 листопада на 85-му році життя, поховають у сімейному склепі у Львові. Про це повідомляє інформагентство ТАСС із посиланням на джерело, знайоме з побажаннями близьких режисера.

 

«Романа Віктюка поховають у Львові, на батьківщині. У сімейному склепі»,– сказав співрозмовник агентства.

Прощання з Романом Віктюком планується провести в його театрі 20 листопада. За словами пресаташе театру, сам режисер говорив, що хотів би бути похований у Львові, – там, де покояться його батьки.

Реклама партнерів

 

Режисер помер у лікарні. Причини смерті 84-річного митця не повідомляють, але 27 жовтня російські ЗМІ повідомляли, що Віктюка госпіталізували з COVID-19.

Роман Віктюк народився у Львові 28 жовтня 1936 року. Після закінчення школи він поїхав навчатися до Державного інституту театрального мистецтва в Москві, а згодом повернувся до Львова, де у театрі працював актором.

Віктюк захопився режисурою та працював у багатьох містах СРСР, зокрема у Таллінні, Одесі, Києві, Рязані тощо. А у 1991 році він створив у Москві власний «Театр Романа Віктюка», де був головним режисером і художнім керівником.

Режисер також нагороджений званням Народного артиста України у 2006 році та Народного артиста Росії у 2009 році.

У 2006 році в інтерв’ю BBC Вітюк розповів, що він «пережив усіх вождів тоталітаризму, але з радістю може сказати, що він не поставив жодної зі 156 вистав, які обслуговували систему».

Коментуючи в 2014 році ситуацію із вторгненням Росії на Донбас, Віктюк закликав місцевих жителів вимкнути телевізори, щоб в тиші розібратися в тому, що відбувається, а також рекомендував тим, хто не вважає себе громадянином України, дати країні спокій

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2020-11-18 09:18:03

Back to top button