Україна і світ

Родичі полонених десантників зустрілися з представниками Координаційного штабу

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами військовослужбовців окремої житомирської десантно-штурмової бригади. На запитання близьких відповіли представники Штабу, Національної поліції та Служби Безпеки України (Об’єднаний центр).

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Представник Координаційного штабу зазначив, що облікова категорія «полон» у Національному інформаційному бюро (НІБ) зазначається лише після офіційного підтвердження росією через Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Цього вимагають Женевські конвенції.

Таке офіційне підтвердження є підставою вимагати відвідин полоненого представниками Червоного Хреста й реалізації права на листування. Але на обміни це не впливає.

«Листи від рідних отримували далеко не всі наші полонені. Ідуть вони три-чотири місяці. Тож ті, кого обміняли, могли їх просто не дочекатися. А було навіть таке, що близькі відправили лист і фотографію. Так фото передали захиснику, а лист ні», – сказав представник Штабу.

Відео людини в полоні, яке росіяни викладають у соцмережах, є фактичним підтвердженням полону для нашої сторони, але не офіційним, тому облікова категорія в НІБ не змінюється. Утім воно є підставою для рідних звернутися до МКЧХ, щоб організація вимагала офіційного підтвердження від російської сторони.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-10 11:41:10