робоча група створить дорожню карту
Фонд Олени Пінчук, студія онлайн-освіти EdEra та ГО Фонд Маша провели відкритий діалог щодо стратегії реформування сексуальної освіти в Україні. В обговоренні взяв участь міністр освіти і науки Оксен Лісовий та представники громадськості, які працюють у цій сфері.
Результатом цієї зустрічі стане розроблення дорожньої карти для запровадження сексуальної освіти у школах та створення експертної робочої групи, яка розпочне працювати над її втіленням.
В Україні питання сексуальної освіти ще не отримало статусу обовʼязкового елемента шкільної програми. Водночас у деяких країнах Європи цей предмет вивчається вже кілька десятків років.
Зараз дивляться
Чому це важливо? За даними UNICEF, середній вік початку статевого життя в Україні – 14,4 років у хлопчиків та 15,1 у дівчаток. А за даними МОЗ, лише за 2018 рік 118 дівчат, молодших 14 років, стали матерями, а понад 5,7 тис. народили у віці від 15 до 17 років. Та найгірша ситуація із вірусом імунодефіциту. Україна посідає перше місце в Європі за швидкістю розповсюдження ВІЛ-інфекції.
– Нарешті нам вдалося побудувати відкритий діалог між державою і громадським сектором щодо реформування сексуальної освіти та залучити до нього чи не всіх “гравців”. Тішить, що з одного боку МОН відкрите до співпраці, а з іншого – громадські організації та незалежні експерти готові активно долучатися до спільної роботи, – зазначила Ольга Сердюк, директорка Фонду Олени Пінчук.
Згідно з дослідженням UNESCO, впровадження сексуальної освіти в школах сприяє підвищенню знань молоді про своє тіло і стосунки, ставлення до сексуального та репродуктивного здоровʼя, відстроченню віку початку статевого життя, частішому використанню засобів контрацепції.
– Наша команда давно займається тематикою статевого виховання та наслідками його відсутності, такими як домашнє насилля чи гендерна дискримінація. Масштаби проблеми в Україні величезні. Навіть прогресивні освічені люди, з якими я взаємодіяла на наших заходах, стигматизують тему сексу та сексуальності, табуюють її у своїх родинах. До сексуальної освіти ставляться як до того, що спонукатиме їхніх дітей до раннього початку сексуального життя, а це абсолютно не так, – зауважила керівниця ГО Фонд Маша Марія Єфросиніна.
СЕО студії онлайн-освіти EdEra Ілля Філіпов презентував аналіз успішних прикладів імплементації сексуальної освіти за кордоном, зокрема у США, Швеції та Великій Британії, а також окреслив покрокове рішення реалізації сексуальної освіти в Україні з урахуванням основних викликів та структури розвитку сексуальної освіти від UNESCO.
– Щоб запустити реформу сексуальної освіти в Україні, недостатньо просто взяти закордонні приклади та зробити так само або ж пропрацювати аудиторію вчителів і думати, що вони всього навчать дітей. Важливо якісно та комплексно працювати з усіма стейкголдерами – вчителями, батьками та дітьми. Для кожної аудиторії повинні бути свої унікальні проєкти, які відповідають їхньому запиту, та велика комунікаційна кампанія з просвітництва на тему сексуальної освіти та сексуального виховання, – наголосив він.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-26 13:47:19