Різдво Христове 2024: історія свята і традиції
25 грудня у світі відзначають Різдво Христове. Це світле і велике свято багате на історію і традиції.
Наприклад, на Різдво потрібно ходити в храм, чекати на першу зірку, запалювати свічки і вітати одне одного. Детальніше про це ми розповімо далі у матеріалі.
Історія свята Різдва Христового
Згідно з переказами, вперше Різдво відзначили в IV столітті. Рішення про його святкування ухвалили на третьому Всесвітньому церковному соборі в 431 році.
Це свято встановлено на честь народження Ісуса Христа Дівою Марією у Вифлеємі.
Так, вагітна Марія разом із чоловіком Йосипом слідувала з міста Назарет до Вифлеєма на перепис землі, який наказав зробити імператор Август. Оскільки будинку для ночівлі подружжя знайти не змогло, вони обрали для цього невелику печеру.
Саме там Марія народила Ісуса, а на небі запалилася Вифлеємська зірка, яка і стала символом появи Христа на цей світ. Поклонитися синові Божому прийшли пастухи і волхви.
Варто зазначити, що ніхто не знає точної дати і року народження Ісуса Христа. В Україні та більшості країн Європи Різдво відзначають 25 грудня.
Раніше цю велику подію українці святкували 7 січня, однак після переходу ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар, дата змінилася.
Традиції святкування Різдва Христового
24 грудня святкують Святвечір. Це день посиленої підготовки до Різдва. Саме цього вечора усі чекають, поки на небі з’явиться перша зірка. Побачивши її, потрібно загадати бажання.
Святвечір припадає на останній день Різдвяного посту, тому заведено влаштовувати сімейну вечерю з пісних страв. На столі має бути 12 страв, серед яких головне місце займає кутя – каша з родзинками, перетертим маком і медом.
Наступного дня, на Різдво, необхідно піти в церкву на святкову молитву. Потім господині накривають щедрий стіл, усі збираються сімейним колом та відають одне одного. У перший день Різдва закінчується піст, тому можна їсти м’ясні та інші ситні страви.
Символами Різдва є ялинка, яка в українців зазвичай вже стоїть до свята, вертеп – “ляльковий дім” із фігурками святого сімейства, різдвяний вінок і Вифлеємська зірка.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-13 13:05:00