Україна і світ

Ріст цін на пальне продовжиться: експерт дав прогноз на грудень

У грудні не варто очікувати падіння цін на такі види пального, як бензин, скраплений газ чи дизель.

З таким прогнозом виступив фінансовий аналітик Олексій Лупоносов.

За його словами, навряд в Україні наступить паливна криза, хоча з такими тезами регулярно лунають заяви на території Російської Федерації.

– На відміну від електрики, у нас ринок пального має європейську ціну. Навіть якщо будуть якісь негаразди в Україні, то ми купуємо ці види пального (газ, бензин, – Ред.) по європейських цінах і вони у нас з’являться, – каже експерт.

Олексій Лупоносов вважає, що за умов, якщо не враховувати подальші російські обстріли по критичній інфраструктурі, то скраплений газ може мати тенденцію до зростання до січня в межах від 5% до 15%. На думку Лупоносова, це залежатиме від того, яка буде ціна на міжнародних ринках.

Що стосується інших видів пального, то їх може виникати певна нестача, оскільки через атаки РФ по енергетичній інфраструктурі в мережі немає електрики, що створює розриви в певних логістичних мережах, а такі електрогенераційні об’єкти, як ТЕС, використовують, зокрема, рідке паливо. Крім того, каже експерт, ціни на пальне можуть залежати від температури навколишнього середовища – чим вона нижче, тим будуть вище ціни на пальне.

Фінансовий аналітик Лупоносов прогнозує, що ціни на бензин А-95, якщо не враховувати додаткову ціну від брендів, у грудні може зрости на 2,5-3 гривні, і буде складати відповідно 53 або 54 грн/л.

Стосовно автомобільного скрапленого газу, експерт вважає ріст ціни може перетнути межу у 30 грн, але більше ніж 32 гривні він не коштуватиме.

– По пальному скрапленому газу не більше 31, в діапазоні від 29,5 грн до 31,2. Стосовно А-95 не брендових, а звичайних, то 52-53 грн/з. Що буде далі, то складно сказати, бо я кажу про ситуацію, яка не враховує агресивні дії ворога, – заявив аналітик.

Лупоносов каже, що спадати ціна на пальне не буде, оскільки йдуть інфляційні процеси, які викликані, в першу чергу, війною.

Раніше Міністерство економіки заявило, що Україні навряд чи загрожує дефіцит пального через масове використання генераторів через відключення світла. Цю тезу згодом підтвердив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який додав, що імпорт пального в останні місяці в Україну становив близько 700 тис. тонн щомісяця, що дозволяє забезпечити потреби споживачів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-30 23:17:45