Rheinmetall нарощує виробництво артилерійських снарядів, необхідних Україні – ISW

Оборонний концерн Rheinmetall і Європа загалом нарощують потужності з виробництва боєприпасів, необхідних для військових України.
На це 8 квітня вказали аналітики з Інституту вивчення війни (ISW).
Європа нарощує виробництво снарядів для артилерії
– Європейські союзники України продовжують нарощувати внутрішнє виробництво боєприпасів і усувати дефіцит, що перешкоджає виробництву артилерійських боєприпасів, – зазначають аналітики.
Наприклад, німецький виробник озброєнь Rheinmetall оголосив 7 квітня, що компанія придбає і перепрофілює німецького виробника нітроцелюлози Hagerdorn-NC для виробництва зброї в рамках зусиль, що продовжуються, щодо збільшення потужностей Rheinmetall з виробництва палива для боєприпасів, особливо для 155-мм артилерійських снарядів.
Артилерійські боєприпаси є однією з головних потреб української армії у відбитті російської агресії, оскільки зазвичай кількість пострілів з артилерії РФ переважає над кількістю ударів цією зброєю з боку Сил оборони України.
Як пояснюють аналітики ISW, нітроцелюлоза, також відома як гарматна бавовна, є найважливішим компонентом палива для сучасних артилерійських боєприпасів та інших боєприпасів, у яких використовується порох.
Наразі Rheinmetall виробляє нітроцелюлозу на підприємствах у Швейцарії, Іспанії та Південній Африці і планує збільшити виробництво пороху більш ніж на 50% до 2028 року.
Крім того, дочірня компанія Rheinmetall – Nitrochemie Aschau, що виробляє нітроцелюлозу, інші компоненти пороху і динаміт, збільшила свої виробничі потужності на 60% від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році і планує збільшити їх ще на 40% до середини 2025 року.
У квітні 2024 року генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер і генеральний директор Saab Мікаель Йоганссон попередили, що Китай поставляє переважну більшість європейських компонентів боєприпасів, зокрема й тих, що необхідні для виробництва нітроцелюлози, що призводить до утворення проблем, які гальмують європейське виробництво артилерійських боєприпасів.
У березні 2025 року агентство Bloomberg повідомило, що компанія Rheinmetall розширила постачання бавовняних катишків – ключового компонента для виробництва нітроцелюлози, критичний дефіцит якого виник навесні 2024 року, – з Європи та країн, дружніх до Європейського союзу (ЄС), і створила запаси катишків на кілька років уперед.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив 7 квітня в інтерв’ю CBS News, що він закликав лідерів США і Європи збільшити видатки на оборону і оборонне промислове виробництво на тлі побоювань майбутньої російської агресії проти Європи.
Рютте зазначив, що країни НАТО разом узяті виробляють вчетверо менше набоїв, ніж одна лише Росія, незважаючи на те, що сукупна економіка НАТО в 20 разів більша за російську.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-08 16:23:00