Україна і світ

РФ є частиною європейської культури: Австрія закликає не “перегинати ціпок” щодо Москви

Міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг закликав зберігати почуття міри до Москви, незважаючи на розв’язану нею війну в Україні, оскільки сьогоднішні дії визначать статус вільного світу на довгі роки.

Про це пише видання Krone.

За його словами, Росія залишається частиною європейської історії та культури.

– Ми не повинні переступити межу, наприклад, запровадивши заборону на видачу віз для 144 мільйонів росіян, – заявив Шалленберг.

Міністр закордонних справ наголосив, що немає жодних сумнівів щодо повної підтримки України у її боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність. Він також назвав божевіллям війну в Україні, яку розв’язала Росія.

– Жорстока агресивна війна, спровокована Росією, – це безумство. Водночас ми також маємо думати про те, що буде завтра, через тиждень та через місяці, — сказав Шалленберг.

За його словами, європейська безпекова архітектура так чи інакше повинна буде в майбутньому включати Росію як постійного члена Ради Безпеки ООН і як ядерну державу.

Він також зазначив, що присутність Росії треба зберегти в ОБСЄ (Організації з безпеки та співробітництва) та розкритикував той факт, що міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова не запросили на останню зустріч ОБСЄ у Польщі.

– ОБСЄ – один з небагатьох майданчиків, що залишилися, на яких сидять російські дипломати і повинні вислуховувати наші аргументи і нашу різку критику агресивної війни Росії, – сказав міністр закордонних справ Австрії.

Тому Європі треба зберігати почуття міри – що є одним із найбільших завдань на 2023 рік.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-01-17 12:44:52